Babilon MMA 11. Damian Zorczykowski sprawdzi niepokonanego „Królika” Śmiełowskiego

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 02 grudnia 2019

Zamiast wystąpić w programie telewizyjnym, Damian Zorczykowski (6-4) dostanie szansę przerwania serii dwóch porażek na przedświątecznej gali Babilon MMA 11 w Radomiu. 13 grudnia będzie miał szansę „zepsuć” rekord niepokonanemu w zawodowej karierze Dawidowi „Królikowi” Śmiełowskiemu (5-0).

– Pierwotnie 8 grudnia miałem wziąć udział w programie telewizyjnym „Best of The Best”, czyli najlepszy z najlepszych, ale niestety nie odbędzie się on w tym terminie. Dlatego z radością wrócę do klatki na kolejnej gali Tomasza Babilońskiego i zrobię wszystko, aby powrócić na ścieżkę zwycięstw – powiedział pochodzący z Łomży Damian Zorczykowski.

Były wicemistrz Polski kadetów i juniorów w zapasach, który specjalizuje się również w brazylijskim ju-jitsu, już po raz szósty będzie walczył dla organizacji Babilon MMA. W ostatnim występie – 31 maja na gali zorganizowanej na torze kolarskim w Pruszkowie – przegrał w 3. rundzie z innym świetnym zapaśnikiem, radomianinem Danielem „Rutkiem” Rutkowskim, mistrzem Babilon MMA w wadze piórkowej.

– Wracam po dwóch porażkach, ale obie te walki były pojedynkami o pasy z bardzo mocnym rywalami. Wierzę, że wygram z Dawidem Śmiełowskim i zepsuję mu nieskazitelny rekord. Moim atutem będzie przede wszystkim doświadczenie w klatce – mówi Damian Zorczykowski, który walczy zawodowo w MMA od 5 lat, a na imprezach Tomasza Babilońskiego – od 2 lat.

Jego przeciwnikiem w Radomiu będzie Dawid „Królik” Śmiełowski, który aż 4 z 5 walk rozstrzygnął w 1. rundzie, a jedynie rok temu pokonał Dawida Matyszczaka w 3. rundzie. Do tej pory zwyciężył między innymi radomskiego zawodnika Piotra Kacprzaka, który podczas Babilon MMA 11 spotka się z Adamem Soldaevem.

– Dawid jest młodym i solidnym zawodnikiem z dużymi umiejętnościami oraz dobrymi warunkami fizycznymi jak na kategorię piórkową. Jest to walka w MMA, więc trzeba być na każdy scenariusz przygotowanym – zapowiada wojownik z Fight Club Łomża, który parę lat temu na Islandii trenował z Gunnarem Nelsonem czy Conorem McGregorem.

W walce wieczoru 13 grudnia Daniel „Skiba” Skibiński (14-5) w obronie pasa mistrza Babilon MMA w kategorii półśredniej zmierzy się z Rosjaninem Lom-Ali Nalgievem (18-7). Walczyć będą także Daniel Rutkowski, jego brat Grzegorz Rutkowski, Piotr Przepiórka, Damian Zuba czy Michał Pach.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments