Atlas w Arenie – siódma wizyta KSW w łódzkiej Atlas Arenie

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 lutego 2020

Już 21 marca organizacja KSW po raz siódmy zawita do łódzkiej Atlas Areny. Hala ta na stałe wpisała się w historię organizacji i regularnie gości pod swoim dachem wojowników walczących w okrągłej klatce.

Atlas Arena jest dziś jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce. Jej powierzchnia to 27 550 metrów kwadratowych, a sama płyta to 3 500 metrów. Obiekt, który może pomieści blisko 14 tysięcy kibiców, została oddana do użytku w czerwcu roku 2009. Rok później w murach Atlas Areny po raz pierwszy fani mieli okazję obejrzeć na żywo galę KSW.

r

Na przestrzeni lat głównym filarem prawie wszystkich gal organizacji KSW przygotowanych w Atlas Arenie był Mariusz Pudzianowski, który nie walczył tam tylko raz, podczas KSW 42. W trakcie pozostałych wydarzeń wychodził ze swoich pojedynków z różnymi wynikami. Pokonał Erika Escha i Seana McCorkle’a. Przegrał natomiast z Szymonem Kołeckim, a jego starcie z Jamesem Thompsonem zostało uznane za nierozstrzygnięte. Niezależnie jednak od wyniku pojedynków „Pudzian” zawsze był podporą gal KSW odbywających się w Łodzi, prawdziwym Atlasem niosącym na swoich barkach ciężar kolejnych wydarzeń. To dzięki Mariuszowi organizacja KSW po raz pierwszy zawitała do hali w Łodzi i po raz pierwszy zgromadziła na widowni około 13 000 widzów. Każde kolejne wydarzenie pod marką KSW również wypełniało po brzegi widownię Atlas Areny. Teraz natomiast Mariusz ponownie zawalczy podczas gali w Łodzi, a jego starcie będzie jedną z głównych atrakcji gali KSW 53.

1

Historia gal KSW w Atlas Arenie, to jednak nie tylko opowieść o „Pudzianie”, a historia około pięćdziesięciu różnych pojedynków, z których wiele złotymi zgłoskami zapisało się na kartach kroniki największej polskiej marki MMA.  Mamy wśród nich takie boje jak: zwycięską walkę Jana Błachowicza o pas mistrzowski KSW w kategorii półciężkiej z Rameau Thierry Sokoudjou, fantastyczny nokaut Artura Sowińskiego na Macieju Jewtuszce, niezapomniane dwie z trzech wojen pomiędzy Michałem Materlą i Jayem Silvą (w tym walkę o pas mistrzowski wagi średniej), niesamowity bój pomiędzy Karolem Bedorfem i Pawłem Nastulą o pierwszy pas KSW wagi ciężkiej, zaskakujący pojedynek Mameda Khalidova z Tomaszem Narkunem, starcie mistrzowskie Mateusza Gamrota z Grzegorzem Szulakowskim, pojedynek dwóch mistrzów, czyli bój Tomasza Narkuna z Philipem De Friesem czy też niezwykle dynamiczną i emocjonującą walkę Normana Parke’a z Borysem Mańkowskim. 

1

Wszystkie te walki i wiele innych zostało zorganizowanych właśnie w Atlas Arenie. W hali tej po raz pierwszy w historii marki zaczęto też przyznawać bonusy za: walki, poddania i nokauty wieczoru. To również tutaj KSW przygotowało pierwszy w historii organizacji pojedynek kobiet, w którym Marta Chojnoska pokonał Paulinę Suską.

Atlas Arena i organizacja KSW mają więc za sobą bardzo długą i bogatą historię, której kolejna karta zostanie napisana już 21 marca. Wówczas to, podczas gali KSW 53, do łódzkiej areny zawitają ponownie świetni zawodnicy, a wśród nich między innymi: Mariusz Pudzianowski, Karol Bedorf i Roberto Soldić, których boje na długo zostaną zapamiętane przez fanów mieszanych sztuk walki w Polsce.

źródło: kswmma.com

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments