Szpilka zmienia trenera

Artur Szpilka zmienia sztab szkoleniowy przed walką z Pudzianem na KSW Colosseum 2!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 marca 2023

Artur Szpilka poinformował na łamach mediów społecznościowych o zmianie sztabu szkoleniowego przed walką z Pudzianem na gali KSW Colosseum 2. Zawodnicy zmierzą się 3 czerwca na Stadionie Narodowym. Gdzie i z kim będzie się przygotowywał do walki popularny „Szpila”?

Mariusz Pudzianowski i Artur Szpilka zmierzą się 3 czerwca na gali KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym. Tuż po ogłoszeniu walki rozgorzały dyskusje na temat tego czy zawodnicy będą w stanie przygotowywać się do walki „pod jednym dachem” w WCA.

Więcej o samym ogłoszeniu pojedynku poczytacie po przejściu w link, w środku znajdziecie także pierwszą video zapowiedź walki. Mariusz Pudzianowski vs. Artur Szpilka oficjalnie na KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym! [VIDEO]

Wróćmy jednak do głównego tematu tego artykułu, jak się okazuje na taką decyzję Artura Szpilki wpłynęły dwa czynniki. Były pięściarz dokładnie opisał powody swych decyzji na łamach instagrama:

„Cześć, jak mogliście zauważyć, zacząłem przygotowania do gali KSW pełną parą. Przed nami ogromne wyzwanie, cały team jest gotowy i tutaj kilka słów ode mnie.

Do walki z Mariuszem Pudzianowskim przygotowywać się będę z Jarosławem Rogalą jako głównym trenerem, Miexon oraz Gerard pomogą mi w przygotowaniach parterowych, a doktor Chycki oraz trener Kostka zadbają o moje przygotowanie wydolnościowe.

Chciałem podziękować publicznie Anzorowi za wspólną dotychczasową pracę, jesteśmy po rozmowach i rozchodzimy się w dobrych relacjach. Składowych decyzji jest kilka. Anzor jest świetnym trenerem rozumiejącym zapasy i mma jak mało kto, ale ja po latach w zawodowym sporcie wiem, że jestem zawodnikiem, który potrzebuje dużej dyscypliny, a my mamy relację koleżeńską i tego mi w naszej współpracy brakowało. Co więcej Mariusz przygotowywać się będzie z Arbim, co również ma wpływ na moją decyzję.

Trener Jarosław Rogala został mi polecony przez Marka Piotrowskiego. Sposób pracy trenera, podejście mentalne, dyscyplina i zaangażowanie wpisuje się w to, czego wiem, że jako zawodnik potrzebuję. Dalej pozostaję zawodnikiem WCA Team, oraz AZS AWF Warszawa.”

Podsumowując nad treningami Artura Szpilki nie będzie już czuwał Anzor Azhiev, którego w roli głównego trenera zastąpi Jarosław Rogala. Jak wiadomo Anzora łączą „braterskie” relacje z Arbim Shamaevem, który będzie odpowiadał za przygotowania Mariusza Pudzianowskiego.

Zostaw ocenę
0
0