Artur Szpilka zabrał głos po operacji. Wiemy, ile potrwa rehabilitacja

S
0
Opublikowano: 18 listopada 2022

Artur Szpilka jest już po operacji i ze szczegółami wyjaśnił sprawę swojej kontuzji. Zdradził też, jak długo będzie trwała rehabilitacja.

Na początku 2023 roku „Szpila” miał stoczyć głośny pojedynek z Arkadiuszem Wrzoskiem. Na starcie czekało wielu kibiców, niestety kilka dni temu KSW ogłosiło, że zestawienie zostaje odwołane, gdyż były pięściarz musi przejść operację.

Artur Szpilka zabrał głos po operacji

Fighter wyjaśnił, że miał operowaną przepuklinę kręgosłupa. Próbował trenować na blokadzie, jednak ból się nasilał, aż w końcu był tak mocny, że codzienne czynności sprawiamy mu problem. Teraz czeka go trzymiesięczna rehabilitacja.

– Jestem już po operacji, dziękuje wszystkim, którzy życzyli mi pomyślności i zdrowia. Tak jak wiecie, moja walka z Arkadiuszem Wrzostkiem na KSW nie odbędzie się ze względu na moje problemy zdrowotne. Niestety, ale przez długi czas leczyłem skutki choroby, a nie przyczyny, co doprowadziło do pogorszenia mojego stanu.

– Już przy poprzedniej walce odczuwałem duży dyskomfort spowodowany rwą kulszową i maskowałem go lekami przez co kontuzja się powiększała. W ostatnim czasie nawet codzienne czynności takie jak wstanie z łóżka, przynosiły mi ogromny ból. Wczoraj musiałem poddać się operacji przepukliny kręgosłupa. Przede mną czas rekonwalescencji i odpoczynku.

– Trzymajcie kciuki, żeby wszystko przebiegło zgodnie z planem i abym mógł wrócić w pełni zdrowy i gotowy na nowe wyzwania. Dziękuje za świetną opiekę i szybki termin operacji @centrummedycznegamma teraz 3 miesiące rehabilitacji.

Następnie w komentarzu zdradził, że odkąd rozpoczął zawodową karierę w boksie, czyli od 2008 roku przeszedł już 11 operację:

– Mówi się ze sport to zdrowie, niestety od początku mojej kariery dziś wybiła mi 11 operacja.

Zostaw ocenę
0
0