artur szpilka i errol zimmerman podpisali kontrakty na walkę w ksw

Artur Szpilka i Errol Zimmerman podpisali kontrakty na walkę w KSW

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 25 stycznia 2025

Artur Szpilka i Errol Zimmerman podpisali kontrakty na walkę w federacji KSW, wedle wstępnych informacji zawodnicy zmierzą się w kwietniu na KSW 105.

Artur Szpilka i Errol Zimmerman od długiego czasu nawoływali o pojedynek w okrągłej klatce federacji KSW. Wygląda na to, że wreszcie udało się dopiąć wszelkie detale finansowe i znaleźć odpowiedni termin. Errol Zimmerman wrzucił do relacji zdjęcie, na którym przekazał swojemu rywalowi by ten się nie martwił, gdyż parafował podpis na umowie.

Z wcześniejszych wypowiedzi oraz postów obu zawodników wynika, że mają się oni zmierzyć na kwietniowej gali KSW 105. To wydarzenie nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone choć chodzą słuchy, że ma się odbyć w Gliwicach.

Zarówno Artur Szpilka jak i Errol Zimmerman nie dysponują zbyt wielkim doświadczeniem w klatce KSW. Były pretendent do tytułu mistrza świata w boksie walczył w KSW trzykrotnie natomiast weteran kickboxingu stoczył do tej pory dwie walki w federacji.

Warto jednak zwrócić uwagę na ogólną aktywność zawodników. Artur Szpilka stoczył w 2024 roku tylko jedną szybko przegraną walkę z Arkadiuszem Wrzoskiem. Errol Zimmerman zanotował cztery walki w kickboxingu z czego, aż trzy wygrał przez nokauty. W bezpośrednim porównaniu to wyniki Bonecrushera robią większe wrażenie.

Kwietniowy termin potyczki Szpilka vs Zimmerman oznacza także, że jeden z rozważanych przez federację terminów na galę we Francji został skreślony. Kolejne wydarzenie z udziałem Salahdine’a Parnasse na 99% odbędzie się zatem 10 maja, o czym sam Francuz zresztą wspominał.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin_Wrzosek_fan
24 dni temu

Szpilka wygra, ale nie dostanie walki z Wrzoskiem bo ten najpierw musi przegrać z DeFriesem dwa razy.

Najnowsze
WIDEO