BOKS

Artur Szpilka: ,,Cieszę się, że już zaczynam poznawać MMA i przebywać w tak doborowym towarzystwie”

Pinterest LinkedIn Tumblr

Artur Szpilka w rozmowie z portalem Sport.pl m.in. wypowiedział się na temat swojej przyszłej walki oraz o treningach MMA.

Jak często zawodnik z Wieliczki trenuje mieszane sztuki walki? Jak ocenia swoje umiejętności?

,,Przychodzę tu raz, czasem dwa razy w tygodniu na sparingi. W WCA zebrała się super ekipa. Świetni sportowcy i bardzo fajni ludzie. Nikt się tu nie leni, naprawdę ciężko trenujemy. W ogóle się do nich nie porównuję, bo to nie ma sensu. Oni w boksie nie mają ze mną szans, a ja z nimi w MMA. To dwie kompletnie odmienne dyscypliny. Wiadomo, że jak sparujemy w płaszczyźnie bokserskiej, to ja się czuję komfortowo, a oni mają wtedy ze mną pod górkę. Ale w parterze jest na odwrót. Jak się na mnie położył Daniel Omielańczuk, to czułem się jakby leżał na mnie jakiś wielki mors. Naprawdę trudno było mi cokolwiek zrobić. On się bawił, a ja byłem w tarapatach. (..) Cieszę się, że już zaczynam poznawać MMA i przebywać w tak doborowym towarzystwie, bo jak w przyszłości będę chciał na poważnie zająć się mieszanymi sztukami walki, to będzie mi znacznie łatwiej.”

Kiedy popularny ,,Szpila” powróci na bokserski ring?

,,W najbliższych dniach się dowiecie. Pracujemy nad dużą walką w Stanach Zjednoczonych. Najprawdopodobniej na przełomie kwietnia i maja… Nazwiska rywala jeszcze nie mogę podać.”

 

Comments are closed.