Archiwum

Artur Sowiński schodzi do kategorii piórkowej, Gamrot vs. Zawadzki.

Pinterest LinkedIn Tumblr

Artur Sowiński
Ledwie skończyła się gala KSW 22, a my mamy dla was prezent w postaci pozytywnych newsów z KSW.
Artur „Kornik” Sowiński zdecydował się na zmianę kategorii wagowej. Zawodnik Silesian Cage Club, którego naturalną wagą jest 77 kg będzie zbijał dodatkowe kilogramy w celu lepszego wykorzystania własnych warunków fizycznych oraz uzyskania jeszcze większej szybkości. Kornik dziś rano potwierdził nam tą informację krótkimi aczkolwiek treściwymi słowami:
„Tak, będę schodził kategorię niżej”
KSW rozważa dwie możliwości – walkę Sowińskiego z Anzorem Azhievem lub ściągnięcie zagranicznego rywala, który od lat walczy w dywizji piórkowej. Nie wiadomo jednak czy debiut Artura przypadnie na galę KSW 23 możliwe, że wcześniej zobaczymy go w klatce organizacji Celtic Gladiator.

W Ergo Arenie zobaczymy pojedynek debiutantów mowa tu o starciu Mateusz Gamrot vs. Mateusz Zawadzki. Popularny „Gamer” z Ankos Zapasy Poznań jest uznawany za jeden z największych talentów polskiego MMA natomiast jego rywal „Barni” dysponuje dużo większym doświadczeniem ringowym, a jedyną porażkę zanotował w 2009 roku w swoim debiucie. Osiem zwycięstw zawodnika MMA Team Ełk stawia go w roli faworyta. Organizacja KSW nie podała informacji o tej walce oficjalnie, nie wiadomo więc czy odbędzie się ona w catchweight czy też Zawadzki zejdzie do wagi lekkiej.

Comments are closed.