KSW

Artur Sowiński po 12 latach ogłasza: „Informuję, że moja przygoda w KSW dobiegła końca.”

Pinterest LinkedIn Tumblr

Artur Sowiński za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał informację o tym, że jego czas w federacji KSW dobiegł końca. Popularny „Kornik” rozstaje się z KSW po dwunastoletniej przygodzie. Sowiński podziękował właścicielom Maciejowi Kawulskiemu i Martinowi Lewandowskiemu.

Pochodzący z Radzionkowa zawodnik zamieścił w mediach społecznościowych długi wpis, w którym odniósł się do swej kariery w federacji KSW. Sowiński motywuje swą decyzję faktem, że jego ostatnie pojedynki w okrągłej klatce KSW pozostawiały niedosyt zarówno u zawodnika jak i u jego fanów.

Warto zaznaczyć, że Artur w listopadzie 2021 roku stoczył walkę poza KSW na gali EFM Show 2 w bułgarskiej Sofii, a pod koniec września 2022 roku zmierzył się z Piotrem Ćwikiem na gali MMA Attack 4 w Będzinie.

Kornik nie zamierza jednak kończyć kariery, wręcz przeciwnie Artur zamierza nadal toczyć pojedynki wykraczające poza zwykłą rywalizację sportową, ale nie ograniczy się wyłącznie do freak fightów i jeśli pojawi się jakaś dobra oferta na twardą walkę w MMA w kategorii lekkiej to Sowiński podejmie wyzwanie.

Pełne oświadczenie Artura Sowińskiego.

„Ponad 12 lat temu, 18.09.2010 stoczyłem swoją pierwszą walkę w KSW. Federacji która była moim domem od tego czasu. Stoczyłem dla KSW 22 pojedynki, z czego wygrałem połowę, w tym sięgnąłem po tytuł Międzynarodowego Mistrza KSW w kategorii piórkowej. Walczyłem ze znakomitymi zawodnikami i poznałem jeszcze lepszych ludzi. Natomiast wszystko co się zaczyna ma również swój kres. Informuję, że moja przygoda w KSW dobiegła końca. Pragnę podziękować Martinowi Lewandowskiemu i Maćkowi Kawulskiemu za szansę którą mi dali. Przez wszystkie te lata byli zawsze fair w stosunku do mnie. Dziękuję każdej osobie zaangażowanej w produkcję wydarzeń, jesteście świetni! Moje ostatnie walki dla KSW pozostawiały niedosyt u mnie jak i u Was, dlatego podjąłem decyzję aby dalszą część około sportowej kariery spędzić na toczeniu walk z rywalami wykraczającymi poza sportową rywalizację nie zamykając się również na sportowe pojedynki w innych federacjach. Lubię walczyć i chcę nadal to robić. Więc będziecie mieli okazję jeszcze mnie zobaczyć!”

Artur Sowiński był międzynarodowym mistrzem federacji KSW w kategorii piórkowej. Trofeum to zdobył 28 listopada 2015 roku na gali KSW 33.

Komentowanie niedostępne