tsarukyan to niebezpieczny zawodnik

Arman Tsarukyan przed UFC Austin: „Dariush to niebezpieczny zawodnik, ale ja jestem lepszy”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 listopada 2023

Arman Tsarukyan wypowiedział się przed galą UFC w Austin w Teksasie. Już 2 grudnia Tsarukyan zmierzy się z Beneilem Dariushem. Co na temat swojego rywala sądzi utalentowany Ormianin?

Arman Tsarukyan i Beneil Dariush stoczą pojedynek w nocy z soboty 2 grudnia na niedzielę 3 grudnia. Czołowi zawodnicy kategorii lekkiej zmierzą się na gali UFC w Austin. Tsarukyan udzielił wywiadu Mike’owi Owensowi z portalu MiddleEasy, gdzie szeroko skomentował zarówno umiejętności swojego rywala jak i sytuację w kategorii lekkiej.

Jak opisał swojego przeciwnika Tsarukyan? Arman dostrzega wiele mocnych stron u Amerykanina:

„Beneil to silny zawodnik, jest bardzo doświadczony. Jest dobrym grapplerem i dobrym strikerem. Ma niezłą obronę przed obaleniami. Bardzo wszechstronny zawodnik, więc walka zapowiada się ciekawie. Myślę jednak, że jestem lepszy zarówno w stójce jak i moje zapasy w stylu wolnym stoją na wyższym poziomie od niego.”

Ahalkalakets zdaje sobie sprawę z tego, że zwycięstwo nad Dariushem może zapewnić mu upragniony pojedynek o pas mistrzowski z Islamem Makhachevem. Tsarukyan nie chce jednak wybiegać zbyt daleko w przyszłość.

„Wygrana znacznie przybliży mnie do walki o pas. Mam nadzieję, że jak pokonam Dariusha to dostanę title shota. Jeśli nie to będę musiał stoczyć jeszcze jeden pojedynek. Stawiam sobie jasny cel i nie odpuszczę. Nie myślę jednak w tej chwili o walce o mistrzowski pas, gdyż mam przed sobą trudne wyzwanie. To dla mnie wielka walka z niebezpiecznym rywalem. Dariush nie jest dla mnie łatwym wyzwaniem. Po tym starciu będę mówił więcej, ale teraz w pełni skupiam się na Beneilu.”

Komplet informacji na temat walki Beneil Dariush vs. Arman Tsarukyan.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments