Arkadiusz Wrzosek vs Bogdan Stoica KSW

Arkadiusz Wrzosek na XTB KSW Colosseum 2 zmierzy się z weteranem ONE i GLORY!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 kwietnia 2023

Arkadiusz Wrzosek zmierzy się z Bogdanem Stoicą, weteranem organizacji ONE i GLORY. Do pojedynku dwóch kickbokserów dojdzie 3 czerwca na gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Arkadiusz Wrzosek (2-0) dostał to czego chciał, czyli kolejnego mocnego stójkowicza, który walczył dla takich organizacji jak GLORY, ONE czy SuperKombat. Rywalem zawodnika z Warszawy będzie Bogdan Stoica, dla którego będzie to debiut w zawodowym MMA. Mocny striker nosi przydomek „Bucharest Bad Boy” i od dłuższego czasu nosił się z zamiarem przejścia z kickboxingu do MMA. Potwierdziły się zatem informacje o których pisaliśmy wcześniej. Arkadiusz Wrzosek zmierzy się z jednym z braci walczących na galach ONE Championship?!

Arkadiusz Wrzosek ma za sobą dwie świetne walki w KSW. W sierpniu 2022 roku na warszawskim Torwarze Arek zadebiutował w okrągłej klatce zderzając się z Tomaszem Sararą i po efektownym, brutalnym pojedynku rozbił go pod koniec trzeciej rundy. Starcie zostało wybrane walką wieczoru, a zawodnicy nagrodzeni bonusami.

Warszawiak powrócił do okrągłej klatki w styczniu tego roku i podczas gali KSW w Libercu zrewanżował się w ekscytującym boju Tomášowi Možnemu, który pokonał go niegdyś w kickboxingu. To starcie również zostało wybrane najlepszą konfrontacją wieczoru.

Przed wejściem do KSW Wrzosek zdobył pokaźne doświadczenie w sportach uderzanych. Dzierżył tytuł amatorskiego mistrza świata w K1, mistrza Europy w muay thai oraz zdobył wiele medali mistrzostw Polski w tych dyscyplinach sportu. Jest byłym mistrzem organizacji Fight Exclusive Night oraz byłym zawodnikiem prestiżowej marki Glory, w której między innymi znokautował prawdziwą legendę kickboxerskich ringów, Badra Hariego.

KSW 82 – gdzie oglądać?

Gala KSW 82, na której w walce wieczoru Brian Hooi zmierzy się z Andrzejem Grzebykiem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 54,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Niestety transmisja nie jest dostępna w żadnej ze stacji telewizyjnych, ale można ją oczywiście oglądać na telewizorze Smart TV w aplikacji Viaplay, która jest dostępna w całej Polsce zarówno na telewizorach, komputerach, laptopach, tabletach jak i smartfonach.

Bogdan Stoica walczył w ONE i GLORY

Bogdan Stoica znany jest w świecie kickboxingu ze swojego bardzo widowiskowego stylu, który obfituje w nietypowe kopnięcia i ataki kolanami. Te ostatnie były powodem, dla którego jednym z pseudonimów Rumuna jest „The Flying Knee”.

Nazywany także „Bad Boyem z Bukaresztu”, 33-latek ma na koncie 57 zwycięskich pojedynków w dużych rękawicach, z których aż 40 kończył przez nokaut. W swojej bardzo bogatej karierze Stoica sięgał po tytuły mistrzowskie SuperKombat i Enfusion. Rumun wygrał sześć z ostatnich siedmiu stoczonych pojedynków i 4 z nich kończył przed czasem.

Ostatnie starcie, w marcu tego roku, zakończył swoim firmowym latającym kolanem. Walka na XTB KSW Colosseum 2 będzie dla „Bad Boya” debiutem w formule MMA.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments