Anzor Azhiev o walce Pudzianowski vs Szpilka: „Mariusz ma więcej do stracenia. Dla Artura to jest ciężki test”

Kacper Tobiasz
0
Opublikowano: 31 stycznia 2023

Główny trener klubu WCA Anzor Azhiev w ostatnim wywiadzie wypowiedział się na temat pojedynku Artura Szpilki z Mariuszem Pudzianowskim.

Do wspomnianej walki ma dojść jeszcze w tym roku. Chęć zmierzenia się ze sobą wyrazili najpierw zawodnicy, a federacja KSW potwierdziła, że jest zainteresowana zorganizowaniem takiego zestawienia. Wstępnie mówi się o tym, że takie starcie ma odbyć się w maju lub czerwcu.

Anzor Azhiev o walce Pudzianowski vs Szpilka

W ostatnim wywiadzie dla fansportu.pl o ten pojedynek zapytany został Anzor Azhiev, który przygotowuje Szpilkę do walk i przez długi czas współpracował także z Pudzianowskim, aż do gali KSW 77. Wówczas to były strongman zmierzył się z Mamedem Khalidovem, a zarówno Azhiev, jaki i Arbi Shamaev oświadczyli, że nie chcą brać w tym udziału.

Co ciekawe, jak zdradził teraz Anzor, jego były podopieczny nadal mógł przygotowywać się w WCA z innymi trenerami, jednak postanowił całkowicie zmienić klub, przez co jego przygotowania do KSW nie były najlepsze i przegrał w niecałe 2 minuty.

Zapytany o starcie „Pudziana” ze Szpilką przyznał, że zapewne dojdzie do takiej walki i być może Mariusz będzie chciał wrócić do Warszawskiego Centrum Atletyki. W takiej sytuacji najprawdopodobniej Artura przygotuje Anzor, gdyż reprezentuje on fight team WCA, natomiast Pudzianowskiego trener Arbi Shamaev.

– Na pewno to jest ciężki test dla Artura. To nie jest stójka i Mariusz będzie wiedział, co ma robić. Artur też wie, ale ponad 120 kg, gość bardzo silny, nie da się wywrócić. Nad tym będzie trzeba dużo popracować – stwierdził główny trener WCA.

Każdy, kto wychodzi w MMA, ma szansę. Do tego waga ciężka, jeden cios. Realnie oceniając, Mariusz ma ponad 20 walk w KSW. Ma dużo walk. Nie ukrywajmy, że więcej do stracenia ma Mariusz niż Artur. Artur to bokser ma jedną walkę stoczoną i jak wygra, to dla Artura jest progres – dodał.

Źródło: fansportu.pl

Zostaw ocenę
0
0