NEWSY

Anderson Silva vs. Israel Adesanya na UFC 234 w Australii

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dwóch doskonałych uderzaczy skrzyżuje rękawice na gali UFC w Australii. Anderson Silva, były mistrz dywizji średniej podejmie utalentowanego Israela Adesanyę. Pojedynek odbędzie się 10 lutego na gali UFC 234 w australijskim Melbourne.

Event zapowiada się obiecująco zwłaszcza dla fanów lubujących się w zestawieniach w dywizji średniej. W walce wieczoru Robert Whittaker będzie bronił mistrzowskiego pasa, a odebrać mu go spróbuje Kelvin Gastelum.

29 letni Adesanya robi furorę w UFC, nieszablonowy styl walki i doskonałe umiejętności kickbokserskie zapewniają mu stały wzrost popularności, a wielu porównuje jego styl do Michaela Venoma Page’a czy właśnie do Andersona Silvy, z którym przyjdzie zawalczyć „Stylebenderowi”.

Walczący niezwykle rzadko „Spider” ma za sobą przerwę spowodowaną zawieszeniem, a ponad to od 2013 roku wygrał zaledwie jeden pojedynek. Starzejący się Brazylijczyk nie ma jednak zamiaru kończyć kariery i chętnie przyjmie kolejną sowitą wypłatę za walkę w najlepszej lidze MMA na świecie. Andersona nie można jednak lekceważyć, przewalczył pełen dystans z takimi tuzami jak Michael Bisping czy Daniel Cormier, a większość ekspertów do tej pory uważa, że Silva był lepszy od Anglika i sędziowie niesłusznie wskazali Bispinga jako zwycięzcę walki.

Comments are closed.