lewis spivak ważenie

Amerykanie zaskoczeni bardzo późnym czasem startu głównej karty gali UFC: Lewis vs. Spivak

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 stycznia 2023

Gala UFC Vegas 68 odbędzie się 4 lutego w UFC Apex w Las Vegas, mimo to Amerykanie są zaskoczeni bardzo późnym czasem rozpoczęcia transmisji telewizyjnej z głównej karty wydarzenia. W walce wieczoru zmierzą się Derrick Lewis i Sergei Spivak. Okazuje się jednak, że organizacja UFC ma dobry powód ku temu by zmienić czas startu main cardu.

Amerykańscy fani i dziennikarze byli bardzo zaskoczeni informacją, która pojawiła się w raporcie MMA Ecosystem na Twitterze. „Jak to główna karta ruszy na wschodnim wybrzeżu o 1 w nocy?” – pytali zdziwieni fani. Szybko okazało się jednak, że przedstawiciele najlepszej ligi MMA na świecie mieli ku temu ważne powody.

Pierwotnie wydarzenie miało się bowiem odbyć w Seulu i w walce wieczoru miał wystąpić ulubieniec Koreańczyków Chan Sung Jung. Niestety „Korean Zombie” nie był w stanie wyleczyć kontuzji na czas, a wcześniej zakontraktowano na tę galę wielu innych koreańskich fighterów.

Stąd podjęto decyzję, że choć wydarzenie odbędzie się w USA, a main eventem będzie pojedynek Derrick Lewis vs. Sergei Spivak to w drugiej z walk wieczoru Doo Ho Choi podejemie Kyle’a Nelsona, natomiast wszyscy pozostali zawodnicy reprezetujący Koreę Południową i Japonię oczywiście również pozostaną w karcie walk.

Polscy fani mogą się jednak cieszyć dlatego, że w karcie walk tej gali jest Marcin Tybura. Przez wzgląd na różnicę czasu łatwo można zatem policzyć, że skoro wydarzenie rozpocznie się o 1 na wschodnim wybrzeżu USA to w Polsce będzie wtedy 7 rano. Polak zawalczy w trzeciej lub czwartej walce głównej karty, więc jego pojedynek rozpocznie się między 8, a 8:30 rano.

Możemy zatem zażartować, że Amerykanie nie dostaną dania głównego na kolację, natomiast dzięki temu Polacy będą mieli okazję ku temu by zjeść niedzielne śniadanie kibicując Marcinowi Tyburze. Co do Koreańczyków przez których „powstało” całe to zamieszanie, ci z kolei będą mogli zjeść obiad w trakcie wydarzenia.

Na sam koniec przypomnimy tylko, że walka Lewisa ze Spivakiem miała się odbyć w listopadzie jednak Amerykanin został zdjęty z rozpiski po tym jak trafił do szpitala w dniu gali. Później matchmakerzy podjęli decyzję o tym by odłożyć starcie w czasie.

Zostaw ocenę
0
0