NEWSY

Ali Abdelaziz o Khabibie, Usmanie, Werdumie, Garbrandtcie i GSP

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ali Abdelaziz w rozmowie z portalem MMAFighting.com wypowiedział się na temat swoich podopiecznych. Topowy manager w MMA udzielił kilku interesujących wypowiedzi, postanowiliśmy przetłumaczyć kilka z nich.

Ali o Khabibie:
„Posłuchajcie on jest teraz w raju, jest w Dagestanie, relaksuje się i spędza miło czas. Nie interesuje się wszystkim tym co dzieje się wokół. Komisja Sportowa Stanu Nevada musi podjąć konkretne kroki, określić długość zawieszenia. Wiemy, że otrzymamy karę finansową, że Khabib zostanie zawieszony. Oni zrobią to co do nich należy i my również zrobimy to co należy do nas, wszystko to dzieje się bez stresu.

Chcę dla Khabiba walki, w której może zarobić najwięcej i prawdopodobnie będzie to walka bokserska, bo właśnie boks wciąż gwarantuje najwyższe wypłaty. Słuchajcie uwielbiam Tony’ego Fergusona, kocham tego gościa, ale on podobnie jak Frankie Edgar nie jest kimś kto sprzedaje PPV.”

Ali o GSP:

„Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to ja doprowadziłem do spotkania Dany White’a z Georgesem w hotelu Aria w Las Vegas, a następnie poleciałem z nimi na spotkanie z Arim Emanuelem właścicielem UFC. Zrobiłem to ponieważ GSP jest moim przyjacielem i chciałem by wrócił do sportu. Teraz jednak, gdy na horyzoncie jest walka z Khabibem nie będę mógł pomóc Kanadyjczykowi, on sam musi się dogadać z Daną i tylko od niego zależy czy zaliczy kolejny powrót do UFC.”

Ali o Usmanie:

„Myślę, że Dana White i Kamaru Usman zbudowali relację opartą na szczerości i zaufaniu. Widziałem jak bardzo White był zachwycony walką Usmana z Dos Anjosem i jestem przekonany o tym, że niezależnie od tego co zrobi Woodley to właśnie Usman zawalczy o mistrzowski pas. Może się okazać, że Usman będzie w walce mistrzowskiej, ale nie będzie w niej Tyrona.”

Ali o Werdumie:

„Spodziewam się, że to koniec Fabricio w UFC. Powiem więcej wiem, że UFC współpracuje z USADA, aby świat MMA był wolny od dopingu jednak nie sądzę by na tą chwilę USADA sprawiało by organizacja UFC się rozwijała. Werdum ma 41 lat, otrzymał dwuletnie zawieszenie, przewiduję że kolejną walkę stoczy w Rosji zdala od zamieszania z agencją antydopingową, nie będzie to pewnie walka w UFC. Wiem, że muszą się dogadać jednak ludzie w UFC mają wielkie serca i jestem przekonany, że zdają sobie sprawę z tego, że Werdum ma na utrzymaniu rodzinę i nie zostało mu wiele lat zawodowej kariery.”

Ali o Garbrandtcie:

„Pedro Munhoz jest rywalem z którym chcemy zestawić Cody’ego. Pedro to mocny, twardy zawodnik. To nie jest łatwa walka, pojedynek na przetarcie jednak chodzi o to by Cody walczył z zawodnikami, którzy aktualnie są na topie i których nazwisko przewija się w publikacjach prasowych i telewizyjnych.”