Archiwum

Alexey Oleinik rywalem Darrila Schoonovera na ProFC 50

Pinterest LinkedIn Tumblr

aleksyi oleinikAleksei Oleinik (46-9-1) będzie rywalem Darrila Schoonover (13-5) na jubileuszowej gali ProFC 50, która 16 października odbędzie się w Rostowie. Amerykanin miał pierwotnie zmierzyć się z Aleksandrem Emelianenką, ale kontuzja kolana wykluczyła jedną z legend PRIDE z pojedynku w Rostowie.

Oleinik jest dobrze znany kibicom w Polsce z racji jego występów na galach KSW. Rosjanin jest pogromcą Daniela Dowdy, Krzysztofa Kułaka, czy obecnego pretendenta do pasa mistrzowskiego – Karola Bedorfa. Doświadczony „The Boa Constrictor” większość pojedynków stoczył jednak w ojczyźnie, głównie dla organizacji M-1 Global i właśnie ProFC. W swojej ostatniej walce wziął udany rewanż na Jeffie Monsonie, którego poddał balachą na gali Oplot Challenge 67.

Darril Schoonover (13-5) to były uczestnik programu The Ultimate Fighter. Pomimo, że Amerykanin odpadł w ćwierćfinale turnieju, to dostał szansę występu na gali końcowej The Ultimate Fighter 10, gdzie został znokautowany przez Brytyjczyka Jamesa McSweeneya. Schoonover jest niepokonany od lipca 2011 roku i ma passę trzech zwycięstw z rzędu, m.in. nad byłym zawodnikiem UFC i Strikeforce, Paulem Buentello.

 

Comments are closed.