Alexander Volkanovski chce walczyć o pas BMF

Alexander Volkanovski: „Kto rządzi zawodnikami? Nie ważne kiedy i gdzie, może o pas BMF…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 czerwca 2023

Alexander Volkanovski w rozmowie opublikowanej na łamach kanału FreeStylebender opowiedział o tym kto jego zdaniem rządzi wśród zawodników MMA. Mistrz kategorii piórkowej wyraził swoją opinię i dołączył do grona fighterów, którzy chcieliby walczyć o pas BMF.

Alexander Volkanovski to mistrz kategorii piórkowej. Już 9 lipca na gali UFC 290 w Las Vegas Volk zmierzy się z Yairem Rodriguezem w starciu unifikującym pasy kategorii do 66 kilogramów. Volkanovski, który nie zdołał zdobyć pasa UFC w kategorii lekkiej wypowiedział się na temat tego kto jego zdaniem rządzi wśród zawodników.

„Na koniec dnia musisz walczyć z każdym, w każdym miejscu, w każdym terminie. Kto rządzi zawodnikami? Ten który potrafi walczyć nieustannie, mimo kontuzji i przeciwności losu. Ludzie jak ja i Israel Adesanya.”

Następnie Volkanovski poruszył temat pasa BMF i potencjalnego rewanżu z Islamem Makachevem.

„To jest coś co bardzo chciałbym zrobić, nie ważne kiedy i gdzie, będę gotowy. Może nawet zawalczę o pas BMF jeśli Islam miałby zaplanowany inny pojedynek i nie doszłoby do naszego rewanżu. Sama myśl, że mógłbym posiadać trzy pasy: kategorii piórkowej, BMF i kategorii lekkiej sprawia, że jestem podekscytowany.”

Na sam koniec Volkanovski wskazał faworyta walki wieczoru gali UFC 291, czyli starcia Dustin Poirier vs. Justin Gaethje 2, którego stawką będzie wspomniany pas BMF.

„Bardziej skłaniam się ku wygranej Poiriera. Wygrał pierwszą walkę, więc to naturalne by stawiać na niego. Jeśli natomiast powiedziałbyś mi, że Gaethje na pewno nie ustrzeli Poiriera to bym ci nie uwierzył. Nawet w walce z Fizievem kiedy Rafael zaczął słabnąć kondycyjnie to Justin prezentował się świetnie i punktował, narzucał tempo. Także myślę, że Gaethje może być w grze, będzie niebezpieczny, ale wiemy wszyscy, że Dustin Poirier może bić się przez pięć rund i z rundy na rundę będzie walczył coraz bardziej technicznie.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments