Alexander Volkanovski po UFC 284

Alex Volkanovski: „Ja nie doceniłem jego stójki, on nie docenił moich zapasów. Mogłem to wygrać!”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 lutego 2023

Alexander Volkanovski na gali UFC 284 przeniósł się do kategorii lekkiej by odebrać pas mistrzowski Islamowi Makhachevowi i tym samym sięgnać po drugie trofeum. Mistrz kategorii piórkowej niestety nie zdołał zrealizować swojego marzenia i bardzo szybko wyciągnął wnioski na konferencji prasowej po gali.

Islam Makhachev i Alexander Volkanovski dali świetną walkę, w której zarówno jeden jak i drugi miał swoje szanse na odniesienie wygranej. Ostatecznie po decyzji sędziów to mistrz kategorii lekkiej był gorą w tym pojedynku. Relację z walki możecie przeczytać tutaj. UFC 284: Makhachev pokonał Volkanovskiego po jednogłośnej decyzji

Zakulisową wypowiedź Islama po obronie pasa mistrzowskiego znajdziecie natomiast po przejściu w link. Islam Makhachev: „Teraz jestem najlepszym zawodnikiem na świecie.” [VIDEO]

Mistrz kategorii piórkowej Alex Volkanovski szybko wyciągnął pierwsze wnioski z walki z Dagestańczykiem. Oto co Australijczyk powiedział na konferencji prasowej po gali.

„Nie wykorzystałem możliwości do przeprowadzenia udanej akcji na początku i już w trakcie walki to zrozumiałem, więc starałem się to wykorzystać i doprowadzić do momentu, w którym po pracy zapaśniczej znajdę się na górze w parterze. Zobaczcie jak to wyglądało kiedy wdaliśmy się w wymianę, później się złapaliśmy, a następnie ja mogłem pracować z góry, z pozycji dominującej. Będę musiał obejrzeć pojedynek na spokojnie, przeanalizować go i wyciągnąć wnioski jednak już w tej chwili jestem pewny tego, że mogłem to wygrać! Jestem przekonany, że możemy stoczyć rewanżowe starcie. Wiele ludzi uważało, że nie mam szans jednak ja nigdy tego nie zrobiłem, zawsze w siebie wierzę i wierzyłem w siebie również w tej walce. Oczekiwałem, że wygram, więc to logiczne że jestem zawiedziony. Teraz jednak już tego nie zmienię. Ja nie doceniłem jego stójki, on nie docenił moich zapasów, takie rzeczy.”

Zostaw ocenę
0
0