Alex Pereira zmienia kategorię wagową! Zabrał głos po przegranej: „Adesanya zachowuje się, jakby to on wygrał trzy walki”

Kacper Tobiasz
0
Opublikowano: 14 kwietnia 2023

Alex Pereira po ostatniej porażce podjął decyzje o zmianie kategorii wagowej. Po stracie pasa nie będzie więcej bił się w wadze średniej.

Podczas UFC 287 Brazylijczyk po raz drugi w formule MMA zmierzył się z Israelem Adesanyą. Tym razem to Nigeryjczyk zwyciężył przed czasem, nokautując „Poatan” w drugiej odsłonie. Była to dopiero pierwsza wygrana Adesanyi, który przegrał z Pereirą już trzy starcia, w tym dwa w kickboxingu.

Pereira zmienia kategorię wagową

Już w trakcie konferencji po gali szef UFC Dana White przyznał, że „Poatan”, który stracił pas kategorii średniej, zapewne zmieni dywizję i przejdzie do wagi półciężkiej. Taką też decyzję podjął Brazylijczyk, który zwrócił się do swoich kibiców.

– Moja kolejna walka będzie w wadze półciężkiej. Dobrze słyszycie. Uważam, że zrobiłem moją robotę w średniej i teraz czuję, że czas przejść wyżej. Jak mówiłem, kiedy poczuję, że to ten moment, podejmę decyzję, to będzie coś naturalnego i uważam, że to ta chwila.

Nawiązał również do samej walki i przypomniał wszystkim, że to on trzykrotnie pokonał Adesanyę. Mistrz UFC natomiast zwyciężył tylko jedno starcie – Widzieliście prowokacje Adesanyi po walce. Zachowywał się, jakby to on wygrał trzy starcia, ale tak nie jest. Staram się zrozumieć jego radość, to było jego marzenie, wygrać ze mną jeden raz.

Źródło: YouTube

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments