alex pereira komentuje do kategorii ciężkiej

Alex Pereira komentuje plotki o przejściu do kategorii ciężkiej: 'Mam odpowiedni wzrost i gabaryty’

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 29 grudnia 2023

Ostatnimi czasy sporo mówi się o tym jakoby Alex Pereira miał w przyszłości przejść do kategorii ciężkiej. Poatan skomentował tę ewentualność w rozmowie z TheMacLife.

Alex Pereira to aktualny mistrz organizacji UFC w kategorii półciężkiej. „Poatan” był wcześniej również mistrzem dywizji średniej. Były podwójny mistrz GLORY po przejściu z kickboxingu do MMA szybko zrobił furorę w octagonie i stał się jedną z największych gwiazd UFC.

Ostatnimi czasy pojawiło się sporo sugestii na temat tego, że Pereira przeniesie się do kategorii ciężkiej chcąc wywalczyć kolejny mistrzowski tytuł. Na pewno nie stanie się to w najbliższej przyszłości jednak w trakcie rozmowy z reporterami TheMacLife, Alex odniósł się do takiej możliwości.

– Mam odpowiedni wzrost i gabaryty, aby móc rywalizować w wadze ciężkiej, ale to jest coś, do czego trzeba się przygotować. To nie może być jednorazowy wyskok. Chcę do tego podejść na poważnie. Mogę walczyć w przyszłości w kategorii ciężkiej, ale to musi być dobrze zaplanowane i zrobione. Teraz więc skupiam się na moim panowaniu w kategorii półciężkiej.

Co ciekawe nie jest to jedyna wypowiedź z obozu Brazylijczyka na temat ewentualnego przejścia do kategorii ciężkiej. Wcześniej sporo na ten temat mówił Glover Teixeira, czyli sparingpartner, przyjaciel, a zarazem jeden z trenerów Poatana.

Teixeira w takich słowach skomentował możliwość przejścia Pereiry do królewskiej kategorii wagowej.

– Jeśli przeszedłby wyżej to musiałby zmienić swoją dietę oraz reżim treningowy poza obozem przygotowawczym. Wszystko po to, aby nabrać masy mięśniowej. Poatan na co dzień waży około 105 kilogramów. Myślę, że mógłby dobić do 111-112 jednak nie ponad to. Najlepiej byłoby gdyby ważył mniej niż 110 kg.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments