Bellator grand prix

Aj McKee, Usman Nurmagomedov – znamy uczestników Grand Prix Bellatora w kategorii lekkiej. Kto jeszcze zawalczy?

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 stycznia 2023

Scott Coker prezes organizacji Bellator ogłosił dziś nazwiska uczestników Grand Prix w kategorii lekkiej. Wśród ośmiu nazwisk znalazł się Usman Nurmagomedov, aktualny mistrz kategorii lekkiej, a także AJ McKee były mistrz dywizji piórkowej, który udanie przeszedł do wyższej kategorii pokonując Spike’a Carlyle’a oraz Roberto Satoshiego Souzę.

W przeszłości popularny był zwrot „skład nieliczny, ale śliczny” i tak bez wątpienia można opisać poziom sportowy 8-zawodników, którzy zaprezentują się w tegorocznym Grand Prix. Prezes Scott Coker wyciągnął wszystkie asy z rękawa i wystawił wszystkich najlepszych zawodników w kategorii do 70 kg.

Mistrz Usman Nurmagomedov (16-0) w ćwierćfinałowym pojedynku będzie musiał położyć pas na szali i ogółem chcąc utrzymać trofeum będzie musiał bronić go w każdej z kolejnych rund Grand Prix. Dla przedstawiciela rodziny Nurmagomedovów będzie to zatem ciężka przeprawa bo potencjalni rywale są wyśmienitymi specjalistami MMA.

AJ McKee (20-1) ma na koncie już jeden wygrany turniej. „Mercenary” wygrał bowiem Grand Prix kategorii piórkowej. Od tamtej pory zdołał utracić pas na rzecz Patricio Pitbulla i podjął decyzję, że zdrowiej będzie startować w kategorii lekkiej gdzie nie będzie musiał zbijać tylu kilogramów.

Benson Henderson (30-11) także weźmie udział w Grand Prix. Były mistrz UFC może się aktualnie pochwalić serią dwóch kolejnych zwycięstw. Popularny „Bendo” nie musi już nic nikomu udowadniać jednak perspektywa wygrania turnieju oraz zgarnięcia czeku wysokości miliona dolarów jest łakomym kąskiem zapewne i dla takiego weterana jak Henderson.

Po sześciu walkach w Rizin w lipcu 2022 roku do Bellatora przeniósł się Tofiq Musayev (20-4). Doskonały Azer ma w rekordzie 16 wygranych przez nokaut sam natomiast w 24 stoczonych walkach nigdy nie został znokautowany.

Listę uczestników Grand Prix uzupełniają były mistrz Patricky Pitbull (24-11), Rosjanin Alexander Shabliy (22-3), Amerykanin Sidney Outlaw (16-5) oraz legitymujący się serią ośmiu kolejnych zwycięstw Francuz Mansour Barnaoui (20-4) znany polskim fanom z występów na galach federacji KSW.

Bellator grand prix nurmagomedov

Na ten moment nie ogłoszono drabinki turniejowej i należy się spodziewać, że pary zostaną rozlosowane w trakcie specjalnej konferencji prasowej. Do pierwszych starć dojdzie najwcześniej 10 marca.

Zostaw ocenę
0
0