NEWSY

Agencja reklamowa Ronaldo rezygnuje z współpracy z zawodnikami UFC przez kontrakt z Reebokiem!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Kto z nas nie zna legendarnego napastnika piłkarskiej reprezentacji Brazylii, mowa oczywiście o Luisie Nazario de Limie czyli popularnym Ronaldo, okazuje się, że przebywający na sportowej emeryturze były piłkarz założył własną agencję reklamową zajmującą się marketingiem sportowym i promocją sportowców z różnych dyscyplin.

9ine Sports & Entertainment, bo tak właśnie nazywa się firma założona przez Ronaldo współpracowała ściśle z wieloma zawodnikami MMA – wystarczy wspomnieć, że pod swoimi skrzydłami miała Andersona Silvę, Juniora dos Santosa i Vitora Belforta. Słowem klucz jest w tym wypadku „miała”, gdyż agencja właśnie wydała oświadczenie informujące o zakończeniu współpracy z zawodnikami i rezygnacji z jakichkolwiek negocjacji z federacją UFC nawet tych dotyczących eventów.

Nie ma sensu tłumaczyć całego oświadczenia jednak najważniejsza jest wzmianka o tym, że 9ine nie zamierza współpracować dłużej z UFC ze względu na warunki panujące obecnie w federacji i ciężkie czasy dla zawodników, którzy żyją z tego sportu, a ograniczono im zupełnie możliwość pozyskiwania sponsorów z zewnątrz.

Chodzi tu oczywiście o umowę z firmą Reebok, która stała się ekskluzywnym sponsorem odzieżowym, a zarazem wprowadzone obostrzenia, które uniemożliwiają reklamowanie innych firm na strojach, w których zawodnicy walczą. Zawodnicy bardzo chętnie podpisują w ostatnim czasie umowy z federacją Bellator, gdzie mogą zyskać znacznie większe sumy od sponsorów z różnych branży, a także mogą podpisywać indywidualne umowy z firmami produkującymi odzież sportową.