NEWSY

Adam Wieczorek vs. Smoliakov, Barao vs. Sterling, Lamas vs. Sung Jung na UFC 214

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dwa bardzo interesujące starcia w niskich kategoriach zostały dodane do rozpiski gali UFC 214.  Ponad to ogłoszono oczekiwany przez wielu debiut Adama Wieczorka w octagonie UFC.

Polak skrzyżuje rękawice z Dmitrii Smoliakovem – zawodnikiem znanym głównie z tego iż wspomagał wielokrotnie przygotowania Mameda Khalidova pod względem zapaśniczym. 35-letni rosyjski ciężki przegrał dwie walki z rzędu w UFC i jest to dla niego pojedynek „ostatniej szansy”. Mogący pochwalić się passą siedmiu kolejnych zwycięstw „Siwy” reprezentuje AKS Chorzów i jest znany głównie z występów na galach PLMMA oraz Spartan Fight. Jedyną porażkę w karierze poniósł z rąk Marcina Tybury jednak od tamtej pory minęło sześć lat i Wieczorek wykonał znaczny progres. Na uwagę zasługuje fakt, że Wieczorek wszystkie zwycięstwa odniósł przed czasem. Sam natomiast nigdy nie został poddany ani znokautowany.

Renan Barao zawalczy z Aljamainem Sterlingiem natomiast Ricardo Lamas podejmie Chan Sung Junga – walki odbędą się odpowiednio w dywizji koguciej oraz piórkowej. Dodatkowo na gali zobaczymy powrót Rosjanki Alexandry Albu, która zawalczy z Kailin Curran.

Comments are closed.