ACA

ACB 89: Albert Duraev pokonał Piotra Strusa po jednogłośnej decyzji sędziowskiej

Pinterest LinkedIn Tumblr

W walce o pas kategorii średniej (-84 kg) w klatce ACB zmierzyli się Albert Duraev i Piotr Strus.

Pierwsza runda była bardzo wyrównana jednak mocniejsze i obszerniejsze ciosy wyprowadzał mistrz Albert Duraev. Piotr Strus skupił się głównie na niskich kopnięciach i pojedynczych ciosach pięściami, które rzadko docierały do celu. Runda 10:9 dla Duraeva.

Drugą rundę mocniej otworzył Duraev, który zagonił Polaka pod siatkę i tam wyprowadził kilka mocnych ciosów. Mniej więcej w połowie rundy Rosjanin zanotował sprowadzenie, a przechodzący kryzys Strus oddał plecy. Na szczęście na 30 sekund przed końcem odsłony Piotrkowi udało się wyjść z opresji i wrócić do gry. Runda 10:9 dla Duraeva.

Trzecia runda ponownie na korzyść Rosjanina, który podłączył Polaka i niemal skończył pojedynek. Na korzyść Duraeva należy zapisać bardzo mocne ciosy w stójce. Albert bił nie tylko mocno, lecz również celnie. Reprezentujący warszawski Berkut WCA Fight Team Strus zdołał się otrząsnąć po knockdownie i wrócił do gry pod koniec odsłony. Runda 10:9 dla Duraeva.

Czwarta runda była najlepszą z rund w wykonaniu Polaka. Można się nawet pokusić o zapisanie jej na konto Strusa. Były zawodnik organizacji KSW był aktywniejszy i starał się nadawać ton walce. Runda 10:9 dla Strusa.

Ostatnia runda była bardzo wyrównana, niestety na półtorej minuty przed jej końcem Duraev zanotował udane obalenie. Choć w końcówce Piotr Strus miał szansę na to by podkręcić tempo i wykorzystać osłabienie Rosjanina nie udało się tego dokonać. Runda 10:9 dla Duraeva

 

 

 

Comments are closed.