ACA

ACB 71: Celiński pokonał Futina!

Pinterest LinkedIn Tumblr

W jednej z walk dzisiejszej gali ACB 71 przed rosyjską publicznością zaprezentował się Karol Celiński. Zawodnik Berkut Arrachion Olsztyn zmierzył się z Maximem Futinem.

Pierwsza runda przebiegła pod znakiem bokserskich wymian. Starcie od początku było bardzo wyrównane i zawodnicy rzadko podkręcali tempo akcji. Każdy z nich trafił kilka celnych ciosów jednak runda była bliska remisu i ciężko ocenić, który z fighterów znalazł większe uznanie w oczach sędziów.

Druga runda to niemal powtórka z rozrywki z pierwszej odsłony z tą różnicą iż to Polak trafiał częściej i celniej. Zawodnik z Olsztyna zapisał również na swoim koncie mocniejsze ciosy i runda bez wątpienia padła jego łupem.

Na początku trzeciej rundy gorący doping publiczności odrobinę poderwał do akcji reprezentanta Rosji jednak jego zapał przerwał eye-poke ze strony Celińskiego, który lekko dotknął otwartą dłonią oka rywala. Cutmen zarządził kontynuację pojedynku i sędzia Łukasz Bosacki zwrócił rodakowi uwagę, aby trzymał zamknięte dłonie. Celiński wciąż naciskał na oponenta a pod koniec rundy wyprowadził mocny cios kolanem.

Karol Celiński pok. Maxima Futina przez jednogłośną decyzję sędziowską

Comments are closed.