ACA

ACB 63 – pięciu kolejnych Polaków w rozpisce! „Kurczy się” miejsce dla zagranicznych gwiazd

Pinterest LinkedIn Tumblr

Organizacja ACB kompletuje powoli rozpiskę na swój 63 event, który odbędzie się 1 lipca w Ergo Arenie. Przypominamy, że pierwotnie gala ta miała odbyć się w Newcastle jednak ze względu na narastające terrorystyczne ataki na terenach Wysp Brytyjskich federacja ACB uznała, że zdecydowanie bezpieczniej będzie przenieść galę do spokojnego i bezpiecznego Trójmiasta.

ACB „drąży” park zawodniczy federacji FEN. Dwóch fighterów których znamy z występów na galach Fight Exclusive Night stanie bowiem w szranki na ACB 63. Mowa o duecie Paweł Kiełek i Ireneusz Szydłowski, walkę zakontraktowano w limicie kategorii półśredniej (-77 kg).

Wielce utalentowany Kacper Formela, który zaliczył ostatnio nieudany występ dla Cage Warriors powróci do akcji, a jego rywalem będzie Armen Stepanyan reprezentujący Armenię lecz mieszkający od lat w Polsce zawodnik. Armen jest niepokonany od czterech pojedynków i ma na koncie już dwie wygrane na galach federacji ACB. Warto podkreślić, że zawodnicy są rówieśnikami – mają po 21 lat.

Ostatnią z zaanonsowanych walk jest starcie Sebastiana Przybysza z Jakubem Wikłaczem. Tym samym łącznie mamy już w rozpisce dziewięć pojedynków co oznacza, że „kurczy się” miejsce dla zagranicznych gwiazd, które bez wątpienia ACB musi zatrudnić, aby napędzić „hype” na sprzedaż biletów. Ważnym ogniwem w promocji gali byłby ewentualny występ Aslambeka Saidova jednak na obecną chwilę mimo wielu reprezentantów Berkut Arrachion Olsztyn w fightcardzie tego nazwiska brakuje. ACB powinno „uderzyć” w rozpoznawalne nazwiska, które w ostatnim czasie opuściły szeregi UFC.

Comments are closed.