ACA 101: Bezradność Saidova. Silverio zneutralizował wszystkie atuty Aslambeka.

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 listopada 2019

W jednej z głównych walk gali ACA 101 rękawice skrzyżowali Aslambek Saidov i Elias Silverio. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii półśredniej (-77 kg). Wygrana nad mocnym Brazylijczykiem powinna zapewnić Saidovowi możliwość walki o pas mistrzowski ACA.

Pierwsza runda przebiegała pod dyktando Brazylijczyka, który dwukrotnie przeniósł walkę do parteru, gdzie ustabilizował pozycję i choć nie zadawał ciosów z góry to bez wątpienia sędziowie zapunktują ją na konto Silverio.

Drugą odsłonę Brazylijczyk zaczął od obrotówki. Narożnik Arrachionu natychmiast zachęcił Aslambeka do wywierania presji na rywala. Nie minęła nawet minuta drugiej rundy a Silverio udanie wszedł w nogi Saidova. Znów mamy parter. „Xuxu” najwyraźniej wykonuje gameplan nakreślony przez swój team. Saidov próbował zapiąć dźwignię na ramię rywala i choć to się nie powiodło to dzięki temu pochodzący z Czeczenii fighter uciekł z parteru do stójki. Wszystko nie trwało jednak zbyt długo, gdyż Silverio zaskakująco łatwo ponownie przeniósł walkę na matę. Próba zajścia za plecy w wykonaniu Brazylijczyka jednak nie przynosi ona pozytywnego skutku. Koniec rundy.

Brazylijczyk prowadzi na punkty i Saidov jeśli chce wygrać to musi skończyć walkę przed czasem.

W trzeciej rundzie Saidov przyparł rywala do siatki. Niestety kolejne udane obalenie Eliasa. Bezradność Saidova, Brazylijczyk może nie walczy efektownie jednak jego styl walki jest wyjątkowo efektywny i idealnie neutralizuje wszelkie atuty Saidova. Nawet mimo małego błędu w końcówce Saidov nie zdołał udusić rywala.

Elias Silverio pokonał Aslambeka Saidova przez jednogłośną decyzję sędziowską

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments