Archiwum

Abu Azaitar rywalem Piotra Strusa na KSW 22!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

abuazaitar

Informacje prasowe organizatora:

Niedawno ogłosiliśmy, że na gali KSW22 wystąpi utalentowany zawodnik młodego pokolenia Piotr Strus. Dziś możemy oficjalnie potwierdzić z kim skrzyżuje rękawice zawodnik z klubu Nastula Fight Club. Rywalem Strusa na gali, która 16 marca odbędzie się w Warszawie będzie Niemiec z marokańskimi korzeniami Abu Azaitar.

Abu „Gladiator” Azaitar ma dwadzieścia siedem lat, sto osiemdziesiąt centymetrów wzrostu i trenuje w Jupps Fight Team w Kolonii. Na swoim koncie ma siedem zawodowych walk w formule MMA z czego pięć wygranych m.in. ze znanym z występów na galach KSW Martinem Zawadą. Obecnie jest numerem dwa w niemieckim rankingu wagi średniej.
Azaitar na gali KSW będzie po raz drugi, lecz po raz pierwszy w roli zawodnika. Na KSW18 w Płocku był jednym z sekundantów Cengiza Dana.

Informacje myMMA.pl

Abu Azaitar w ostatniej walce uległ Marcinowi Naruszczce przez TKO. Zawodnik Okniński Team potrzebował jednej rundy by wykluczyć pochodzącego z Maroka zawodnika ze zdolności do kontynuowania pojedynku. Jest to ciekawe wzmocnienie dywizji średniej organizacji KSW jednak spodziewaliśmy się kogoś bardziej rozpoznawalnego po tym jak KSW ogłosiło, że na KSW 22 jako rywala Strusa na pewno nie zobaczymy Jamesa Zikica oraz Antoniego Chmielewskiego.