KSW

15 najciekawszych zestawień kwietnia według myMMA.pl

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Rose Namajunas vs. Joanna Jędrzejczyk 2, 7 kwietnia, UFC 223
Bez wątpienia najciekawszy z perspektywy polskich fanów pojedynek kwietnia! Rewanżowe starcie o pas kategorii słomkowej organizacji UFC zapowiada się niesamowicie. Po niespodziewanej porażce w pierwszej walce Joanna Jędrzejczyk zrobi wszystko, aby odzyskać utracony tytuł mistrzowski. Namajunas chcąc udowodnić swą wartość będzie musiała ten pas obronić. W przeciwnym razie jej zwycięstwo w pierwszym starciu znacznie straci na wartości i będzie wymieniane bardziej w kontekście „wpadki” przy pracy Joanny aniżeli zasłużonego, wypracowanego przez Rose triumfu.

Fedor Emelianenko vs. Frank Mir, 28 kwietnia, Bellator 198
Nie ma to jak bój dwóch żywych legend MMA, a jeśli w dodatku jest to batalia w królewskiej kategorii to wszyscy fani wiedzą o tym, aby nie mrugać i nastawić się na szybkie skończenie. Grand Prix Bellatora zdecydowanie przyciągnęło nowych telewidzów przed odbiorniki, a ratingi telewizyjne wyglądają dla tej organizacji całkiem okazale. Pytanie czy będący u zmierzchu kariery Rosjanin i Amerykanin będą w stanie wykrzesać w sobie ogień, z którego są znani. W stójce bez wątpienia faworytem będzie Emelianenko natomiast w parterze może być różnie. Choć Fedor dobrze kontroluje pozycję z góry i sam potrafi „wyjąć” efektowne poddanie to i Mir nie jest ułomkiem w tej kwestii.

Roberto Soldić vs. Dricus du Plessis, 14 kwietnia, KSW 43
W comiesięcznym zestawieniu nie mogło zabraknąć walki dwóch młodych utalentowanych zawodników, którzy już zdążyli zaznaczyć swoją obecność na międzynarodowej scenie MMA. Urodzony w Bośni Chorwat, który na stałe mieszka w Niemczech dołączył do organizacji KSW w „ofercie” last minute i zszokował fanów nie dając najmniejszych szans Borysowi Mańkowskiemu. Teraz nowy mistrz dywizji półśredniej stanie do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego, a jego rywalem będzie ten, który pierwotnie miał zmierzyć się z „Diabłem Tasmańskim”. Podwójny mistrz EFC Worldwide przyleci z odległego RPA i zrobi wszystko, aby dodać kolejny pas do swojej bogatej kolekcji. Niezależnie od tego jak potoczy się ten pojedynek i kto zostanie jego zwycięzcą jest to tak bardzo elektryzujące starcie, że większość fanów domaga się tego, aby KSW uczyniło je main eventem gali KSW 43.

Mitsuhisa Sunabe vs. Shinya Murofushi, 15 kwietnia, Pancrase 295
Seria piętnastu walk bez porażki w zawodowym MMA? Każdy z tych, którzy uważnie śledzą rynek MMA wie, że jest to sukces, który wybitnie pokazuje stabilną formę i stalowe nerwy. Taką passę notuje obecnie Mitsuhisa Sunabe i to nie byle gdzie bo w Pancrase – jednej z najstarszych organizacji globu. 38-latek zbliża się jednak powoli do końca kariery, a porażka na gali Rizin (walka na zasadach K-1) może świadczyć o tym, że dość długa nieaktywność spowodowana urazem Sunabe otworzy furtkę Murofushiemu do osiągnięcia największego sukcesu w dotychczasowej karierze.

Aleksi Mantykivi vs. Jack Grant, 28 kwietnia, Cage Warriors 93 / Soren Bak vs. Alexander Jacobsen, 28 kwietnia, Cage Warriors 93
Z racji inwazji Cage Warriors na Szwecję postanowiliśmy równomiernie wyróżnić i docenić pojedynki Mantykivi vs. Grant oraz Bak vs. Jacobsen. Oba starcia zakontraktowano w limicie kategorii lekkiej (-70 kg) i istnieje możliwość, że ten z czwórki wymienionych zawodników, który najbardziej zaimponuje podczas gali CW93 otrzyma wkrótce szansę walki o pas mistrzowski. Bez wątpienia właściwie każdy z nich mógłby już walczyć w UFC i spokojnie budować swoją karierę w najsilniejszej lidze MMA na świecie. Póki co jednak walczą dla czołowej europejskiej federacji i choć żaden z nich nie jest Szwedem to wspólnie zadbają o to by rozpalić fanów zgromadzonych w hali w Goeteborgu, a także Polaków zebranych przed telewizorami, gdyż transmisję z tej gali z pewnością przeprowadzi stacja Eleven Sports.

Pozostałe:
Luis Gomez vs. Jason Soares, 6 kwietnia, Titan FC 49
Lom-Ali Eskijew vs. Luis Palomino, 7 kwietnia, ACB 84
Renato Carneiro vs. Kalvin Cattar, 7 kwietnia, UFC 223
Karolina Kowalkiewicz vs. Felice Herrig, 7 kwietnia, UFC 223
Liana Ferreira Pirosin vs. Jessica Corea Delboni, 7 kwietnia, Imortal FC 8
Artur Sowiński vs. Salahdine Parnasse, 14 kwietnia, KSW 43
Krzysztof Jotko vs. Brad Tavares, 15 kwietnia, UFC on FOX 29
Sid Bice vs. Maikel Perez, 20 kwietnia, LFA 37
Brett Johns vs. Aljamain Sterling, 21 kwietnia, UFC Fight Night 128