NEWSY

15 najciekawszych zestawień czerwca według myMMA.pl

Pinterest LinkedIn Tumblr

Maj minął nam pod znakiem mocno obsadzonych gal UFC, Bellatora, Rizin i ACB. Na polskim podwórku godną uwagi była bez wątpienia gala FEN 21. Ponieważ czerwiec rozpoczyna się jutro, a organizatorzy gal upiekli młodszym fanom tort z okazji dnia dziecka sprawdzimy jakie zestawienia nadchodzącego miesiąca zasługują na miano wisienki na torcie (a może i truskawki, jak kto woli). Zabawa i tańce w klatce rozpoczną się już jutro podczas gal M-1 Challenge 93 i UFC Fight Night 131 i poprzez debiut organizacji PFL, gale KSW 44, UFC 225 i One Championship: Pinnacle of Fire potrwają, aż do gali Bellator 201, która odbędzie się w ostatni weekend czerwca.

Artem Frolov vs. Joe Riggs / Alexander Shlemenko vs. Bruno Silva – 1 czerwca, M-1 Challenge 93
Prezes Vadim Finkelstein przygotował dwa arcyciekawe zestawienia dla sympatyków wszelkich europejskich rankingów. Siedem lat dzieli dwóch Rosjan, którzy wystąpią w dwóch walkach wieczoru gali M-1 Challenge 93. Młodszy Frolov jest niepokonanym mistrzem organizacji, starszy Shlemenko to uznana firma, która ma być wabikiem dla fanów i zachęcić ich do kupna biletów na galę. Pytanie w jakim momencie skrzyżują się ścieżki obu, bo na dłuższą metę może dojść do powielenia sytuacji z KSW kiedy to mistrzem był Michał Materla, a „największe” wyzwania stawiano przed Mamedem Khalidovem. Najpierw jednak 26-letni mistrz z teamu Legion musi rozprawić się z amerykańskim weteranem, a była gwiazda Bellatora musi poradzić sobie z technicznym strikerem z Paraiby. Ciężko wskazać, który pojedynek zapowiada się ciekawiej jednak każdy fan MMA powinien zaznaczyć sobie jutrzejszy wieczór w kalendarzu i spędzić go z M-1 Global , a później…

Jimmie Rivera vs. Marlon Moraes – 1 czerwca, UFC Fight Night 131
…zarwać nockę i oczekiwać na main event gali UFC Utica. Główne pytanie przed tym startem brzmi – czy niepokonany od dziesięciu lat „El Terror” po dwudziestu kolejnych zwycięstwach zgarnie kolejny skalp i zbliży się do walki o pas? Choć Rivera wygrywał z Alcantarą, Faberem czy Almeidą przez jednogłośne decyzje to nie mierzył się jeszcze z rywalem, który byłby w stanie wywrzeć na nim presję w stójce. Moraes jest takim oponentem i po nieszablonowym ataku może ustrzelić każdego rywala w octagonie, a to pięścią, a to kolanem. Mimo to faworytem będzie Rivera, który zwykle świetnie realizuje plan nakreślony przez narożnik. Choć fani narzekają na to, że Jimmie większość walk wygrywa przez decyzje sędziowskie to takich zawodników również należy docenić.

Andre Harrison vs. Jumabieke Tuerxun / Lance Palmer vs. Bekbulat Magomedov – 7 czerwca, PFL 1
Wracający po niemal rocznej przerwie niepokonany Amerykanin stanie w szranki z zawodnikiem, który przegrał dwie z trzech ostatnich walk. Jest to dziwne zestawienie właśnie przez to jak wielkim faworytem jest Harrison. Jeśli Tuerxunowi uda się wygrać to z pewnością zaskoczy nie tylko fanów, lecz także swoich pracodawców. Drugie z wybranych przez nas starć na papierze wygląda na bardziej wyrównane. „The Party” z Team Alpha Male będzie szukał swych szans w poddaniach, ewentualnie będzie dociskał rywala do siatki i próbował kontrolować przebieg starcia by zyskać uznanie w oczach sędziów. Dagestańczyk, który nie został nigdy pokonany przed czasem oprze swój gameplan na mocnych uderzeniach w stójce i będzie chciał zakończyć pojedynek jak najszybciej.

Karol Bedorf vs. Mariusz Pudzianowski / Paul Redmond vs. Gracjan Szadziński – 9 czerwca, KSW 44
O starciu w main evencie gali KSW 44 powiedziano już chyba wszystko. Pierwszy od wielu lat był mistrzem KSW i udanie bronił pasa. Drugi cierpliwie gotował kamień, tanio skóry nie sprzedawał i mimo upływających lat przełamywał własne słabości. Teraz przyjdzie im się zmierzyć w Ergo Arenie i jak to bywa w przypadku pojedynków w królewskiej kategorii lepiej nie mrugać bo walka może skończyć się szybciej niż przewidujecie. Drugą z walk z gali KSW 44, która przykuła naszą uwagę jest klasyczne zestawienie striker vs. grappler. Mocno bijący Szadziński postara się zdemolować utalentowanego chwytacza z Dublina. Obaj staną przed ogromną szansą, gdyż wygrana przybliży ich znacznie do ścisłego topu wewnętrznego rankingu KSW w kategorii lekkiej.

Robert Whittaker vs. Yoel Romero 2 / Rafael dos Anjos vs. Colby Covington – 9 czerwca, UFC 225
Rewanżowy pojedynek o mistrzostwo dywizji średniej uświetni galę UFC 225. Obaj zawodnicy nie „grzeszyli” aktywnością. Whittaker od pierwszego pojedynku odpoczywał i leczył się, a Romero stoczył w tym czasie jedną, wygraną walkę z Rockholdem. Młody mistrz z Australii ma przed sobą całą karierę tymczasem pochodzący z Kuby zapaśnik zbliża się powoli do momentu, w którym przyjdzie mu zostawić rękawice w octagonie i zakończyć przygodę z zawodowym sportem. Mimo problemów zdrowotnych faworytem będzie Whittaker, ale ewentualna wygrana Romero nie będzie żadną niespodzianką. Znajdzie się pewnie wielu takich, którzy pamiętają jego walkę z Michałem Fijałką i od tamtej pory mocno mu kibicują. W co-main evencie były mistrz dywizji lekkiej podejmie niebezpiecznego Amerykanina, który nie szczędzi przykrych słów swoim oponentom. Stawką pojedynku będzie tymczasowe mistrzostwo kategorii do 77 kg. Brazylijczyk ma spore doświadczenie jak chodzi o „pięciorundówki”, nie jest mu również obcy ciężar i presja związana ze stawką walki. Dla Covingtona będzie to nowość jednak udowodnił on w walce z Demianem Maią, że potrafi zdominować wieloletniego weterana i wygrać trzy rundy, jeśli teraz przełoży to na walkę z RDA to może zdobyć pas i zyskać miano pretendenta numer jeden do walki z Tyronem Woodleyem.

Brian Bouland vs. Ilia Topuria – 16 czerwca, Cage Warriors 94
Luiz Firmino vs. Will Brooks / Islam Mamedov vs. Yuki Kawana – 21 czerwca, PFL 2
Jingnang Xiong vs. Laura Balin – 23 czerwca, One Championship: Pinnacle of Fire
Donald Cerrone vs. Leon Edwards – 23 czerwca, UFC Fight Night 132
Ilima MacFarlane vs. Alejandra Lara – 29 czerwca, Bellator 201

Comments are closed.