NEWSY

10 zawodników z USA niezwiązanych kontraktami z UFC i Bellatorem

Pinterest LinkedIn Tumblr

W ostatnim czasie coraz rzadziej oglądamy zawodników z USA na galach polskich organizacji MMA. Oczywiście po części jest to efekt tego iż wielu utalentowanych zawodników trafia do UFC, a Bellator zagiął parol na młodych, zdolnych zapaśników. Nie oznacza to jednak, że rynek MMA który ciągnie się od Los Angeles po Nowy Jork  został całkowicie przebrany. Wręcz przeciwnie mimo działalności kilku mniejszych federacji wciąż dostępni są zawodnicy, którzy czekają na swoją życiową szansę, a taką bez wątpienia można zaoferować im zapraszając ich do startu w Polsce. Nie trzeba oferować astronomicznych kwot ani ściągać „dinozaurów” z emerytury, wciąż można znaleźć zawodników, którzy są w stanie wnieść sporo sportowej wartości do klatki i zaprezentować się solidnie. Wielu z wymienionych niżej zawodników chętnie zobaczylibyśmy na galach KSW, FEN, Spartan Fight, Slugfest, Wieczór Walk R8 czy Babilon MMA.

Juan Archuleta [17-1] kategoria piórkowa, 30 lat
Archuleta to czołowy zawodnik klubu Cobra Kai prowadzonego przez Joe Stevensona, wieloletniego weterana UFC. Sparujący z Cubem Swansonem zawodnik ma w swojej kolekcji kilka pasów mistrzowskich mniejszych organizacji. Wiele osób zapewne zwróci uwagę na wiek „Spaniarda” jednak warto podkreślić, że walczący w kategorii piórkowej zawodnik rozpoczął profesjonalną karierę w połowie 2013 roku. Walczący w organizacji King of The Cage zawodnik nie jest zatem „wyniszczony” przez kontuzje i ma przed sobą jeszcze co najmniej kilka lat kariery. Na plus zapisać można aktywność fightera, który regularnie toczy 4-5 walk rocznie. Na swoim koncie zapisał głównie wygrane nad zawodnikami walczącymi na regionalnych galach choć zdarzało mu się również ubić oponentów z przeszłością w Bellatorze czy LFA. Seria dwunastu kolejnych wygranych, brak porażki przez nokaut oraz kilka zwycięstw przez decyzję po pięciorundowych starciach pokazują, że „kolekcjoner” pasów jest gotowy by stanąć do walki o kolejne trofeum. Co ciekawe zawodnik sprawdził się także na małym ekranie w serialu telewizyjnym „Kingdom”.

Harvey Park [9-1] kategoria lekka, 31 lat
Podobny do powyższego przypadek. Park również rozpoczął karierę późno, dokładniej 1 listopada 2014 roku. Od tamtej pory zanotował dziewięć wygranych i jedną porażkę. Co ciekawe wszystkie z tych starć skończyły się przed czasem. Zawodnik występuje głównie na galach Jacksons MMA i Jackson-Wink Fight Night. Tym samym mierzy się głównie z mniej znanymi zawodnikami czołowych amerykańskich klubów lub solidnymi Europejczykami. W ostatnim występie poddał w pierwszej rundzie Francuza Ayadiego [10-3].

Alex Gilpin [9-1] kategoria piórkowa, 25 lat
25-letni piórkowy w listopadzie 2017 roku wystąpił w walce wieczoru gali Cage 41 w Helsinkach. Pokonał przez decyzję doświadczonego reprezentanta gospodarzy Joniego Salovaarę. Wszechstronny zawodnik Chosen Few Gym aż siedem z dziesięciu walk stoczył na galach organizowanych przez klubowych trenerów w rodzinnym mieście. Jedyną porażkę w karierze zanotował przez niejednogłośną decyzję, a co do zwycięstw to wygrywał trzykrotnie przez poddanie, nokaut i decyzję. Jego wielkim atutem są dobre umiejętności zapaśnicze, które sprawnie łączy ze stójką dzięki czemu ładnie punktuje na kartach sędziowskich zaznaczając swą dominację nad rywalami.

Joey Pierotti [8-0] kategoria półśrednia
„Mama’s Boy” w dwóch ostatnich występach walczył z zawodnikami o ujemnych rekordach czym chyba chciał zapewnić sobie prostszą drogę do UFC. Tak się jednak nie stało i Pierotti który walczy zawodowo zaledwie od dwóch lat będzie musiał jeszcze poczekać na szansę w najlepszych organizacjach MMA na świecie. Jest posiadaczem pasa mistrzowskiego małej organizacji COGA i ma na koncie wygraną z Jakem Smithem, zawodnikiem walczącym obecnie dla Bellatora. Największą zaletą Pierottiego jest dążenie do skończenia walki przed czasem.

Jason Fischer [12-3] kategoria lekka, 32 lata
Legitymujący się serią sześciu kolejnych zwycięstw Fischer trenuje w Michigan Top Team. „Finisher” jest weteranem Bellatora, stoczył dla tej organizacji siedem walk. Dwukrotnie przegrał przez decyzje z czołowym Davidem Rickelsem [19-4] jednak te porażki ujmy mu nie przynoszą. Obecnie walczy dla organizacji WXC i jest jedną z jej największych gwiazd. Choć Fischer ma spory bagaż doświadczeń to od długiego czasu nie otrzymał drugiej szansy na pokazanie się szerszej publiczności. Najwyższa pora aby to zmienić.

Nate Andrews [12-1] kategoria lekka, 33 lata
33 latek z Rhode Island całą karierę spędził w organizacji CES MMA. Walczy głównie z zawodnikami, którzy są w podobnym wieku i dysponują sporym doświadczeniem. „Snake” nigdy nie został poddany ani znokautowany natomiast sam wszystkie wygrane pojedynki kończył przed czasem. Od jedynej porażki w karierze minęły już niemal cztery lata, a seria sześciu kolejnych wygranych pokazuje, że reprezentujący dwa kluby (New England Combat, Tri-Force MMA) zawodnik nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w karierze.

Joseph Lowry [7-0] kategoria lekka, 28 lat
Siedem wygranych w ciągu trzech lat, wszystkie dla organizacji Cage Fury Fighting Championship. Zdobył pas mistrzowski w kategorii lekkiej. W ostatnim występie znokautował znanego Richarda Patishnocka znanego z występów na galach organizacji WSOF i Bellator. Przed debiutem w profesjonalnym MMA zaliczył również siedem zwycięstw w amatorskich startach.

Sean Brady [7-0] kategoria półśrednia, 25 lat
Zawodnik teamu Renzo Gracie Philly jest mistrzem kategorii półśredniej wymienionej wyżej organizacji CFFC. Wszystkie zwycięstwa notował nad rywalami walczącymi jedynie na regionalnych galach, więc ciężko określić w pełni jego potencjał. Należy zwrócić uwagę na jego wszechstronność, a także umiejętność znokautowania rywala w efektowny sposób. Na gali CFFC 60 znokautował Chaunceya Foxwortha obrotowym backfistem.

Ben Egli [10-1] kategoria półśrednia
Mistrz kategorii półśredniej organizacji King of the Cage. Zawodnik z Oregonu specjalizuje się w walce w parterze. Nigdy nie został poddany ani znokautowany.  Karierę zbudował głównie wygranymi nad zawodnikami „raczkującymi” w zawodowym MMA jednak w ostatnim występie obronił pas mistrzowski nokautując Tysona Jeffriesa na 30 sekund przed końcem piątej rundy. Warto podkreślić, że Jeffries walczył w przeszłości na galach M-1 Global oraz Bellator.

Mark Lemminger [7-1] kategoria półśrednia, 24 lata
Lemminger kilka dni temu doznał pierwszej porażki w zawodowym MMA. Przegrał weteranem Bellatora i Titan FC i przerwał passę siedmiu kolejnych zwycięstw. Reprezentujący ten sam gym co wymieniony wcześniej Alex Gilpin walczył jednak w catchweightcie do 175 funtów, na co dzień walczy w dywizji półśredniej, a jego oponent schodził do tego starcia z kategorii średniej. Być może młodemu zawodnikowi zabrakło sił i doświadczenia stąd porażka która może stanowić dobrą nauczkę na przyszłość.

Inni godni uwagi zawodnicy:

Kurt Holobaugh [17-4, 1NC]
Kevin Nowaczyk [19-3]
Troy Nawrocki [3-0]
Antonio Jones [5-0]
Jason Butcher [11-2]
Clayton York [2-0]
Carl Deaton [10-2]
Bryce Logan [8-2]

Comments are closed.