Home / NEWSY / ESPN i Showtime powalczą o prawa do transmisji gal UFC
ESPN

ESPN i Showtime powalczą o prawa do transmisji gal UFC

W 2011 roku organizacja UFC podpisała umowę ze stacją FOX. FOX nabyło prawa do transmisji części gal UFC, przy okazji zapewniając sobie możliwość tytułowania niektórych eventów. Wspomniane prawa wygasną w 2018 roku i najnowsze doniesienia zza oceanu pozwalają nam wierzyć, że w grze o podpisanie umowy z najlepszą ligą MMA na świecie pojawiło się dwóch graczy.

Mowa o ESPN i Showtime – przedstawiciele obu stacji w niedawnych wywiadach podkreślili wstępne zainteresowanie współpracą z UFC. Oczywiście wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że obecna wartość UFC znacznie przewyższa cenę i miejsce na rynku z 2011 roku. Być może właśnie dlatego grupa IMG wykupiła organizację od braci Fertitta, licząc na pokaźne zyski ze sprzedaży praw telewizyjnych. Możliwe także, że odrobinę zmieni się format gal oraz rozpiski prezentowane na antenie nowego nabywcy praw. Do tej pory bowiem przez długi okres sześciu lat mieliśmy okazję zobaczyć zaledwie 25 eventów „UFC on FOX” co daje średnią czterech gal rocznie. W dodatku rozpiski nie były porywające, a w kuluarach mówi się iż ewentualni nowi partnerzy UFC chcieliby sobie zapewnić udział wysoko notowanych zawodników, a być może nawet i mistrzów w transmitowanych przez nich kartach walk.

Stephen Espinoza reprezentujący firmę Showtime podkreślił, że byliby głupcami gdyby nie byli zainteresowani nabyciem praw, podkreślił również że choć w przeszłości miewał odmienne zdanie od Dany White’a, to zna wielu ludzi pracujących przy galach UFC jeszcze z czasów, gdy wykonywali świetną robotę dla organizacji Strikeforce. Niewykluczone również, że do gry dołączą się serwisy streamingowe jak Netflix, Hulu, Amazon czy Apple TV.

O Bartosz Sobczak

Bartosz Sobczak
«MMA journalist/editor/scout «Big fan of fantasy: books & tv series «Cycling and football supporter «Known more as werewolf ;)

Zobacz także

Gokhan Saki

UFC Japan: Saki, Andrade i St. Preux po gali – video

Wywiady po gali UFC w Japonii. Zwycięzcy najważniejszych pojedynków głównej karty wypowiedzieli się w octagonie …

Dodaj komentarz