W tym miejscu znajdziecie wszystkie informacje dotyczące pierwszej gali Ultimate Fighting Championship w Polsce, która odbędzie się 11 kwietnia w Krakowie.

Data: 11.04.2015
Miejsce: Kraków Arena, Kraków
Transmisja: UFC.tv/FightPass
Bilety: www.eventim.pl/UFC

Mirko „Cro Cop” Filipovic vs. Gabriel Gonazaga

Główne danie kwietniowego eventu, czyli rewanżowy pojedynek pomiędzy Mirko Filipovicem (30-11-2, 1 NC) a Gabrielem Gonzagą (16-9). Obaj fighterzy pierwszy raz zmierzyli się ze sobą 21 kwietnia 2007 roku na gali UFC 70 – wtedy przez nokaut w pierwszej rundzie zwyciężył Brazylijczyk.

Legendarny „Cro Cop” wróci do największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie właśnie na gali w Polsce. Ostatnią walkę dla UFC stoczył w październiku 2011 roku – wtedy Roy Nelson odprawił Chorwata ciosami w trzeciej rundzie. Filipovic po rozwiązaniu kontraktu z UFC stoczył cztery pojedynki w MMA. Pierwszy z nich wygrał, szybko poddając Shinichiego Suzukawę. W drugim Mirko musiał uznać wyższość rywala, odklepując pod koniec pierwszej rundy dźwignię Alexeya Oleinika. W ostatnich dwóch pojedynkach Filipovic pokonał Satoshiego Ishiiego – najpierw przez przerwanie lekarza w połowie drugiej rundy, następnie przez techniczny nokaut w ostatnich sekundach drugiej odsłony.

„Napao” wyjdzie do Octagonu z serią dwóch porażek z rzędu. W styczniu 2014 roku jednogłośną decyzją przegrał ze Stipe Miocicem, natomiast w grudniu został znokautowany przez Matta Mitrione. Wcześniej Gonzaga odniósł dwa szybkie zwycięstwa – najpierw w 17 sekund posłał na deski Dave’a Hermana, następnie w półtorej minuty znokautował Shawna Jordana. Walka w Polsce będzie dla Gonzagi dwudziestą walką w największej organizacji MMA na świecie.

Jan Błachowicz vs. Jimi „Poster Boy” Manuwa

Dla Polaków będzie to prawdziwa walka wieczoru tego wydarzenia. Jan Błachowicz (18-3) skrzyżuje rękawice z niebezpiecznym Jimim Manuwą (14-1) w co-main event-cie gali UFC w Krakowie.

Były mistrz KSW w wadze półciężkiej w zaledwie dwa lata po rozwiązaniu kontraktu z Konfrontacją Sztuk Walki stoczy swoją drugą walkę dla UFC i gdyby tego było mało, będzie ona poprzedzać pojedynek wieczoru pomiędzy Filipovicem a Gonzagą. Błachowicz w UFC zadebiutował 4 października 2014 roku na gali w Sztokholmie. Powrót po ciężkiej kontuzji okazał się być łatwą przeprawą dla Polaka, który w 118 sekund znokautował Ilira Latifiego. Kwietniowa walka będzie dla Błachowicza drugą walką pod szyldem UFC, która może otworzyć mu kolejne drzwi w drodze po pas wagi półciężkiej.

Dla Manuwy będzie to już piąta walka w UFC. Po serii jedenastu zwycięstw z rzędu, podpisał on kontrakt z Ultimate Fighting Championship. W debiucie trafił na Kyle’a Kingsbury’ego, którego sędziowie nie dopuścili do walki przed trzecią rundą. „Poster Boy” w podobny sposób odprawił Cyrille’a Diabatego – ten jednak poddał walkę po pierwszej rundzie. W kolejnym pojedynku Manuwy w UFC, Ryan Jimmo pod koniec drugiej rundy doznał kontuzji nogi, przez co nie był w stanie kontynuować starcia. Ostatni raz w Octagonie Jimi pokazał się w marcu ubiegłego roku – przed własną publicznością został on jednak znokautowany w drugiej rundzie przez Alexandra Gustafssona.

Krzysztof Jotko vs. Garreth McLellan

Paweł Pawlak vs. Sheldon Westcott

Marcin Bandel vs. Jason Saggo

Seth Baczynski vs. Leon Edwards

Peter Sobotta vs. Sergio Moraes

Daniel Omielańczuk vs. Anthony Hamilton

Claudia Gadelha vs. Aisling Daly