Home / UFC / UFC 236 – wieczór decyzji sędziowskich
Holloway x Poirier

UFC 236 – wieczór decyzji sędziowskich

Cztery z pięciu pojedynków głównej karty walk gali UFC 236 zakończyło się decyzjami. Śmiało można zatem powiedzieć, że mieliśmy wieczór decyzji sędziowskich.

Dustin Poirier pokonał jednogłośnie Maxa Hollowaya i zdobył tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej. „Diamond” zapisał drugie zwycięstwo nad rywalem, którego poddał w 2012 roku. Poirier w drugiej połowie 2019 roku zmierzy się z Khabibem Nurmagomedovem w pojedynku unifikującym pasy mistrzowskie.

Israel Adesanya zdobył tymczasowe trofeum kategorii średniej. „The Last Stylebender” rozprawił się z Kelvinem Gastelumem na pełnym dystansie, a choć pojedynek nie był tak jednostronny jak przewidywano to koniec końców Nigeryjczyk dzięki tej wygranej może pochwalić się nie tylko mistrzowskim pasem, lecz również doskonałą passą siedemnastu kolejnych zwycięstw z czego, aż sześć zanotował w octagonie UFC.

Khalil Rountree i Dwight Grant również zaliczyli zwycięstwa po decyzjach sędziów. Rountree jednogłośnie pokonał Eryka Andersa natomiast Grant zgarnął splita w walce z Joubanem.

Jedyną wygraną przed czasem w głównej karcie walk było zwycięstwo Nikity Krylova nad Ovincem St. Preux. Pochodzący z Doniecka 27-latek udusił OSP w połowie drugiej rundy.

Thank you, Atlanta

Gepostet von UFC am Samstag, 13. April 2019

Zobacz także

Korean Zombie

Korean Zombie – najlepsze akcje w octagonie UFC (video)

Najlepsze akcje Chan Sung Junga w octagonie UFC. Zobaczcie jak „Koreański Zombie” zapracował na swój …