Home / Archiwum / Rozpędzona lokomotywa – mymma.pl

Rozpędzona lokomotywa – mymma.pl

urodziny

Swą przygodę z portalem myMMA.pl rozpocząłem w sierpniu ubiegłego roku. Wcześniej byłem aktywnym użytkownikiem for internetowych, a że sportem tym interesuję się od dawna – postanowiłem spróbować swoich sił jako redaktor czołowego portalu o tematyce MMA w Polsce. Gdy przybyłem zastałem pewne problemy związane ze zmianami kadrowymi w portalu, które dzięki pracy zespołowej i dobrej atmosferze w redakcji – udało się szybko zneutralizować. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele się zmieniło. Poniżej pogrupowałem zmiany przeprowadzane na naszej stronie www.

Rotacja w redakcji

Może to zabrzmi nieskromnie, bowiem w wyniku wspomnianej rotacji również i moja osoba znalazła się w redakcji portalu, który obchodzi dziś drugie urodziny, ale traktuję siebie jako część teamu mymma, natomiast należy wspomnieć o innych świeżych „nabytkach” z których, jezeli chodzi o prowadzenie strony, „transferem roku” okazał się człowiek encyklopedia – jeśli chodzi o wiedzę na temat MMA – czyli piszący uprzednio dla konkurencyjnego portalu Bartek. Oprócz tego niedawno pojawił się Łukasz, który prowadzi – zainicjowany wcześniej przez Kubę – cykl „Wstajesz i Wiesz”; a także Krzysiek, który niusami, czynnymi typowaniami i felietonami uzupełnił prężnie rozwijającą się maszynę o nazwie myMMA. Oczywiście wspomnieć należy o fundamentach zbudowanych dla nas przez starą gwardię z jednym z najlepszych reporterów MMA w Polsce i specjalistą od przeprowadzania wywiadów (a zarazem współtwórcą portalu) – Jaru. Team piszących uzupełnia pełniący funkcję redaktora naczelnego, wszędobylski Kuba, który dba o to, aby informacje pojawiające się u nas na portalu były zawsze z „pierwszej ręki”. Do tego oczywiście dochodzi drugi z współzałożycieli i zarazem spec od spraw technicznych Marcin, znakomici fotografowie: Mateusz oraz Maciek i inni, którzy pracą w różnym zakresie przyczyniają się do ciągłego rozwoju naszego młodego portalu. (Dla ciekawych TU znajdziecie pełną listę naszej redakcji).

Nowa szata graficzna

Tuż przed Nowym Rokiem 2013-tym przeobrażeniu uległa szata graficzna naszego portalu. Wszystko jest bardzo czytelnie i prosto przedstawione i pogrupowane, a nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby każda z zakładek, w którą klikniecie była na bieżąco uaktualniana. Najważniejsze w naszym mniemaniu niusy prezentowane są u góry w formie pokazu slajdów, a najświeższe wywiady znajdują się po prawej stronie ekranu.

Współpraca z mediami zagranicznymi

W ostatnim czasie nawiązaliśmy wielostopniową współpracę z prowadzącymi popularny amerykański program telewizyjny MMA: Inside The Cage – Cyrusem Feesem i Caseyem Oxendinem, a pierwszym rezultatem tejże kooperacji jest nasz wspólny projeckt zatytułowany myMMA: ITC, w którym redaktorzy z naszego portalu współpracują ze wspomnianą parą w wyselekcjonowaniu 10-ciu najciekawiej się zapowiadających walk nadchodzącego miesiąca (zarówno w wielkich, jak i tych mniejszych organizacjach), a następnie obstawieniu przebiegu tychże walk – i tu następują zarazem punkt w którym rywalizujemy z naszymi kolegami, zbierając punkty za celnie wytypowane walki.
Oprócz tego niedawno zaczęliśmy współpracę z czołowym irlandzkim portalem powerhousemma, której owocem są (oraz będą) częstsze wywiady z zawodnikami pochodzącymi z Wysp Brytyjskich i samej Irlandii.

Nasze Cykle

W dość krótkim czasie doczekaliśmy się 5-ciu regularnie ukazujących się cyklów, a w planach są kolejne. Od poniedziałku do piątku przegląd codziennych niusów – większych i mniejszych – przedstawia Wam Łukasz w serii „Wstajesz i wiesz”, która jest naszą alternatywą na przegląd prasy w programach o tematyce ogólnej.
Mojego autorstwa są cykle „Co się stało?”, w którym w każdy wtorek robię przegląd najwazniejszych wydarzeń na mniejszych galach poza granicami naszego kraju; a także „Nie przegap!” – w którym co czwartek zapowiadam ważne wydarzenia z perspektywy polskiego fana MMA – w skład ktorych wchodzą gale MMA w Polsce, występy Polaków za granicą oraz znanych z polskich gal obcokrajowców.
W prowadzonej przez Bartka serii „Na celowniku” bardzo detalicznie prezentowani są zagraniczni rywale Polaków o których wiedza przeciętnego fana MMA jest stosunkowo niewielka.
Piątym cyklem ukazującym co miesiąc jest opisany wyżej projekt „MyMMA: Inside The Cage”.

Wywiady na wysokim poziomie

Wywiady to jeden z najmocniejszych punktów naszego portalu. Jeśli chodzi o wywiady w formie wideo, to tu prym wiedzie Jaru, który nakręcił kilkaset wywiadów oraz film „Historia KSW według Martina Lewandowskiego. Reszta redakcji natomiast przeprowadza i zamieszcza wywiady na ogół w formie pisemnej. A mamy na koncie wiele rozmów nie tylko z polskimi zawodnikami ale i fighterami z całego świata.

Na koniec w imieniu całej redakcji pragnę Wam podziękować za bycie z nami przez te 2 lata i życzę sobie i Wam, aby nasz portal dostarczał Wam codziennie porcji świeżych niusów, ciekawych wywiadów i opiniotwórczych felietonów!

Zobacz także

UFC 167 – wyniki ważenia

Wyniki ważenia:

Georges St. Pierre (170) vs. Johny Hendricks (170) Rashad Evans (205) vs. Chael Sonnen (206) Robbie Lawler (170) vs. Rory MacDonald (171) Josh Koscheck (170) vs. Tyron Woodley (171) Ali Bagautinov (126) vs. Timothy Elliott (125)

Donald Cerrone (155) vs. Evan Dunham (156) Ed Herman (186) vs. Thales Leites (186) Brian Ebersole (171) vs. Rick Story (170) Edwin Figueroa (135) vs. Erik Perez (135)

Jason High (170) vs. Anthony Lapsley (170) Will Campuzano (135) vs. Sergio Pettis (135) Cody Donovan (205) vs. Gian Villante (205)