Home / KSW / Potencjalne wzmocnienia KSW na 2019 rok
ksw 43 video

Potencjalne wzmocnienia KSW na 2019 rok

Za półtora miesiąca odbędzie się ostatnia tegoroczna gala organizacji KSW. Postanowiliśmy wybiec odrobinę w przyszłość i wskazać obszerną listę nazwisk, które mogą zasilić park zawodniczy federacji w 2019 roku. Nie wszystkim wystawimy „specjalną” laurkę jednak zapewniamy was, że w tym gronie próżno szukać „ogórków”, a umiejętności posiadane przez wskazanych przez nas zawodników gwarantują ich wysoki poziom sportowy. Większość z nich spokojnie „z marszu” mogłaby się bić o najważniejsze trofea, a inni w pełni nadają się do tego by wypełnić turniejowe drabinki.

Rosja

Nie od dziś wiadomo, że Rosja to prawdziwa kopalnia talentów MMA. Właściciele organizacji z tego wielkiego kraju są niczym górnicy kryptowalut sięgający co rusz do sakiewki by wyciągnąć z niej utalentowanego sambistę, zapaśnika lub uzdolnionego uderzacza. Wśród wybranych fighterów nie znajdziecie Alexandra Emelianenko ani żadnego z zawodników organizacji ACB, pominęliśmy również Rosjan walczących w PFL, Bellatorze czy UFC.
Na wyróżnienie zasługuje z pewnością potencjał czterech fighterów – Khusein Khaliev, Evgeniy Goncharov, Vagab Vagabov i Magomed Ismailov – wszyscy oni zasługują na dodatkowy plusik, który zachęca nas do spojrzenia na nich przychylnym okiem. Khaliev wielokrotnie był oceniany pozytywnie pod względem sportowym przez zachodnie branżowe portale, a niedawno zrobiło się o nim głośno przy okazji afery i promocji medialnej walki Nurmagomedov vs. McGregor. Khusein odpowiedział na słowa obrażającego dyktatora Ramzana Kadyrova, który jest właścicielem klubu Akhmat, w którym Khaliev trenuje. Zawodnik jest popularny na instagramie gdzie obserwuje go 200 tysięcy fanów. Jeszcze lepiej pod tym względem wypada Magomed Ismailov, którego Mamed Khalidov określił mianem „bratishka” co w języku rosyjskim potocznie oznacza określenie młodszego brata. Walczący dla organizacji Fight Nights Global Ismailov ma pół miliona obserwatorów na ig, a w dodatku jest zawodnikiem dywizji ciężkiej, w której to jak chodzi o KSW panuje spory impas. Kolejnym godnym uwagi zawodnikiem królewskiej dywizji jest Evgeniy Goncharov, czyli mistrz organizacji WFCA, który choć marketingowo wypada blado przy Ismailovie to sportowo można mu śmiało przyznać ciut wyższą notę. Ostatnim z wyróżnionych jest Dagestańczyk Vagab Vagabov, zawodnik walczący w dywizji średniej. Bardzo dobry rekord i „boom” na zawodników z Dagestanu po ostatnich sukcesach Khabiba z pewnością sprawiają, że Vagabov jest łakomym kąskiem dla właścicieli topowej europejskiej organizacji MMA. Walczący dla mniejszych organizacji zawodnik z Machaczkały raczej nie będzie domagał się olbrzymiej wypłaty za występy na galach duetu Kawulski & Lewandowski.

Khusein Khaliev [19-1], kategoria półśrednia (-77 kg)
Ayndi Umakhanov [8-0], kategoria półśrednia (-77 kg)
Evgeniy Goncharov [13-2], kategoria ciężka (+93 kg)
Beslan Ushukov [16-3], kategoria półśrednia (-77 kg)
Vagab Vagabov [22-1], kategoria średnia (-84 kg)
Salamu Abdurahmanov [11-1], kategoria średnia (-84 kg)
Akhmed Shervaniev [10-0-1], kategoria piórkowa (-66 kg)
Mukhammed Eminov [8-0], kategoria piórkowa (-66 kg)
Magomed Ismailov [13-2], kategoria ciężka (+93 kg)
Alexandr Shabliy [18-3], kategoria lekka (-70 kg)
Roman Kopylov [6-0], kategoria średnia (-84 kg)
Aliaskhab Khizriev [10-0], kategoria półśrednia (-77 kg)
Raimond Magomedaliev [5-0], kategoria półśrednia (-77 kg)
Magomed Yunisilau [6-0], kategoria piórkowa (-66 kg)
Ivan Shtyrkov [13-0-1], kategoria ciężka (+93 kg)
Denis Lavrentyev [6-0], kategoria kogucia (-62 kg)
Eldar Khashpakov [9-2], kategoria półśrednia (-77 kg)
Mikhail Pogodin [9-0], kategoria kogucia (-62 kg)
Sergey Pogodaev [6-1], kategoria półciężka (-93 kg)
Arman Tsarukyan [13-1], kategoria lekka (-70 kg)
Denis Goltsov [22-5], kategoria ciężka (+93 kg)
Alexander Romanov [9-0], kategoria ciężka (+93 kg)
Dmitry Bikrev [10-3], kategoria półśrednia (-77 kg)

USA

Niestety jak chodzi o rynek amerykański widać znaczny regres w ilości dostępnych zawodników w porównaniu z tym co miało miejsce jeszcze kilka lat wstecz. Oczywiście wciąż można znaleźć „weteranów” UFC, jednak choć ich liczba rośnie w zatrważającym tempie to ciężko nie odnieść wrażenia, że ich jakość sportowa pikuje w dół. Rynek „blokują” rosnące w siłę UFC i Bellator, a także organizacja PFL oferująca udział w sezonie zasadniczym, który gwarantuje kilka pojedynków z możliwością awansu do play-off, gdzie na zwycięzcę czeka kuszący wielu milion dolarów. Nie pomaga również Dana White i jego programy „Lookin for a fight”, a także „Tuesday Night Contender Series”, które „zgarniają” młody narybek, a także fighterów regularnie walczących na mniejszych regionalnych galach. Mimo to udało się znaleźć kilka ciekawych nazwisk, lecz tym razem obejdzie się bez wskazywania tych z największym potencjałem. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że w USA wciąż można wyłowić dobrych zawodników w dywizjach koguciej i półśredniej, a także znaleźć niepokonanego ciężkiego z wyśrubowanym rekordem.

Bobby Lee [8-2], kategoria lekka/półśrednia
Jonavin Webb [11-2, 1NC], kategoria półśrednia (-77 kg)
Sean Brady [9-0], kategoria półśrednia (-77 kg)
Ryan MacDonald [10-0], kategoria kogucia (-62 kg)
Raufeon Stots [10-1], kategoria kogucia (-62 kg)
Calen Born [6-0], kategoria półśrednia (-77 kg)
Mark Lemminger [7-0], kategoria półśrednia (-77 kg)
Darrius Flowers [6-2-1], kategoria półśrednia (-77 kg)
Thomas Fallon [6-1], kategoria półciężka (-93 kg)
Ricky Turcios [9-1], kategoria kogucia (-62 kg)
Johnny Munoz Jr [8-0], kategoria kogucia (-62 kg)
Patrick Mix [8-0], kategoria kogucia (-62 kg)
Bill Algeo [11-3], kategoria piórkowa (-66kg)
Troy Lamson [11-2], kategoria lekka/półśrednia
Jarred Gooden [12-2], kategoria półśrednia (-77 kg)
Everett Cummings [15-0, 1NC], kategoria ciężka (+93 kg)
Sidney Outlaw [10-3], kategoria półśrednia (-77 kg)
Jason Soares [11-0], kategoria piórkowa (-66 kg)

Brazylia

Brazylia wciąż pozostaje niedościgniona pod względem produkcji talentów. Kraj kawy jest katalizatorem dla światowego rynku MMA i podobnie jak w świecie futbolu także i tutaj rokrocznie dostarcza ogromną ilość dobrze rokujących młodych gniewnych. Wśród wymienionych niżej wyróżniają się zwłaszcza dwa nazwiska. Legitymujący się rekordem 34-1 „Morceguinho„, który jedyną porażkę zanotował na gali Bellator 137 przegrywając przez duszenie w ostatniej minucie trzeciej rundy. Julio Cesar Neves Jr. ma zaledwie 24 lata, imponujący rekord, a obecnie serię czterech kolejnych zwycięstw i choć nie ma szans na to by powtórzyć niebywałą passę trzydziestu zwycięstw z rzędu to wciąż ma przed sobą świetlaną przyszłość. Drugim wartym zaoferowania kontraktu „z marszu” jest rówieśnik Nevesa – Leonardo Limberger. Noszący przydomek „Kazuya” fighter odnotował już w tym roku dwie wygrane na galach Shooto Brazil i byłby doskonałym wzmocnieniem kategorii piórkowej. Równie mocno w tej dywizji mógłby namieszać Luiz Gustavo Felix dos Santos, czyli popularny „Killer”. Podopieczny, a zarazem sparingpartner Wanderleia Silvy ma wszystko to z czego słynął jego mistrz, a ponieważ walczy w zdecydowanie niższej kategorii wagowej dysponuje również lepszą dynamiką niż „Axe Murderer”.

Leonardo Limberger [12-1], kategoria piórkowa (-66 kg)
Milson Castro [10-3], kategoria lekka (-70 kg)
Elvis Brenner Oliveira [8-0], kategoria piórkowa (-66 kg)
Kaue Fernandes [5-0], kategoria piórkowa (-66 kg)
Edson Marques [7-0], kategoria półśrednia (-77 kg)
Glyan Alves [12-3], kategoria kogucia (-62 kg)
Carlos Eduardo Silva Fonseca [11-1], kategoria lekka (-70 kg)
Julio Cesar Neves Jr. [34-1], kategoria piórkowa (-66 kg)
Fabio Aguiar [11-1], kategoria średnia(-84 kg)
Giacomo Lemos [4-0], kategoria ciężka (+93 kg)
William Lima [9-0-1], kategoria kogucia (-62 kg)
Glaico Franca [19-5], kategoria półśrednia (-77 kg)
Gian Siqueira [16-3], kategoria półśrednia (-77 kg)
Felipe Dias Colares [8-0], kategoria kogucia (-62 kg)
Wagner Lima [12-3], kategoria kogucia (-62 kg)
Antonio Paulo [10-2], kategoria lekka (-70 kg)
Jackson Loureiro [6-1-1], kategoria piórkowa (-66 kg)
Andre Fischer [6-1], kategoria półśrednia (-77 kg)
Acacio dos Santos [10-3], kategoria średnia (-84 kg)
Roberto Oliveira [5-0], kategoria półśrednia (-77 kg)
Rafael Marquezani [5-1], kategoria półśrednia (-77 kg)
Eri Silveira [7-0], kategoria średnia (-84 kg)
Erivan Pereira Silva [12-1], kategoria lekka (-70 kg)
Luiz Gustavo Felix dos Santos [9-0], kategoria piórkowa/lekka
Michel Pereira [21-8, 1NC], kategoria półśredni/średnia
Roberto „Satoshi” [6-0], kategoria półśrednia (-77 kg)

Japonia/Korea/Chiny

Rynek azjatycki zwykle nie stanowił dla fanów MMA tajemnic. Tym razem jest jednak trochę inaczej, a wszystko przez gigantyczne pieniądze pompowane w organizację One Championship, a także mocno obsadzone Grand Prix organizowane przez Road FC. W obwodzie pozostają zatem zawodnicy i zawodniczki organizacji takich jak Rizin, Deep/Jewels, Pancrase czy Shooto Japan. Ucinając i tak już pomniejszone grono fighterów o tych najbardziej rozpoznawalnych, którzy raczej nie dostaną walk poza swoją rodzimą federacją pozostaje nam zaledwie garstka, a poniższa lista to max z tego co udało się wycisnąć ze skrzynki zwykle dorodnych pomarańczy od sprawdzonego dostawcy, które w tym roku okazały się być niedojrzałe, wręcz niewyrośnięte. Strzałem w przysłowiową „dychę” mogą okazać się silna judoczka Kana Watanabe, piórkowy Kazumasa Majima, walczący w dywizji średniej Koreańczyk In Jae La i Chińczyk Sai Wang, a także 23-letni Koji Takeda, który pod koniec miesiąca przejdzie weryfikację umiejętności w starciu z weteranem Satoru Kitaoką, jeśli Takeda wygra tę walkę to droga dla organizacji pokroju KSW powinna stać dla niego otworem.

Kosuke Kindaichi [8-2-2], kategoria lekka (-70 kg)
Koji Takeda [7-0], kategoria lekka (-70 kg)
Takahiro Kawanaka [15-6], kategoria półśrednia (-77 kg)
Mikuru Asakura [7-2], kategoria piórkowa (-66 kg)
Kai Asakura [6-1], kategoria kogucia (-62 kg)
Kana Watanabe [4-0-1], kategoria musza pań (-57 kg)
Myung Gu Kim [10-3], kategoria kogucia (-62 kg)
Sung Woo Choi [7-1], kategoria piórkowa (-66 kg)
Yi Seon Seo [6-2], kategoria musza pań (-57 kg)
In Jae La [6-0-1], kategoria średnia (-84 kg)
Hae Jin Park [7-0], kategoria kogucia (- 62 kg)
Kenji Kato [11-4], kategoria kogucia (-62 kg)
Nobumitsu Osawa [12-4], kategoria lekka (-70 kg)
Kazumasa Majima [12-1], kategoria piórkowa (-66 kg)
Sai Wang [22-6-1], kategoria średnia (-84 kg)
Shuhei Sakano [10-3-1], kategoria kogucia (-62 kg)

 

Zobacz także

Lazić Michalski

Savo Lazić zastąpi kontuzjowanego Janičicia w starciu z Michalskim na KSW 48

Wrocławianin Michał Michalski (6-4, 2 KO, 1 Sub) zmierzy się z reprezentantem Czarnogóry, Savo Laziciem …