Home / ACA / Piotr Strus vs. Fernando Gonzalez na gali ACB 87 w Nottingham
Strus vs Gonzalez

Piotr Strus vs. Fernando Gonzalez na gali ACB 87 w Nottingham

Piotr Strus poznał nazwisko swojego kolejnego przeciwnika. Polak stanie w szranki z Fernando Gonzalezem, weteranem organizacji Bellator. Do starcia dojdzie 19 maja na gali ACB 87 w Nottingham.

Niepokonany od maja 2014 roku zawodnik Berkut WCA Fight Team po niezwykle udanym 2017 roku jest bardzo bliski wywalczenia sobie prawa do walki o pas kategorii średniej. Rywalem Strusa będzie „The Menifee Maniac”. 34-letni reprezentant Team Quest stoczył dziewięć walk w organizacji Bellator z czego aż siedem wygrał! Co ciekawe Gonzalez ma na swoim koncie również dwanaście walk w King of The Cage, pięć walk w WEC i jeden pojedynek w Strikeforce. Można zatem śmiało powiedzieć, że jedyną dużą organizacją w której Kalifornijczyk nie walczył jest UFC.

Podczas długiej piętnastoletniej kariery to właśnie okres w organizacji Bellator był dla Gonzaleza najbardziej udanym, wygrane nad takimi zawodnikami jak Amoussou, Parisyan, Zaromskis, Girtz czy Ward robią wrażenie. Przegrane po decyzjach z Michaelem Pagem i Lorenzem Larkinem również ujmy Amerykaninowi nie przynoszą. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że na 42 stoczone zawodowe pojedynki Fernando zaledwie dwukrotnie przegrał przez nokaut.

Zobacz także

Jon Jones

Test po UFC 232 potwierdził obecność niedozwolonych substancji w organizmie Jona Jonesa

Na początku uspokajamy, potwierdziły się spekulacje naukowców na temat tego, że śladowe ilości niedozwolonej substancji …