Home / NEWSY / Pierwsza, historyczna gala UFC w Rosji – 15 września na Stadionie Olimpijskim w Moskwie

Pierwsza, historyczna gala UFC w Rosji – 15 września na Stadionie Olimpijskim w Moskwie

Po wielu latach prób podbicia rosyjskiego rynku MMA wygląda na to, że wreszcie poznaliśmy termin pierwszej, historycznej galli UFC w Rosji. Event ma się odbyć 15 września na 35 tysięcznym Stadionie Olimpijskim w Moskwie. Ludzie zarządzający areną potwierdzili tę informację portalowi RT Sport.

W walce wieczoru najpewniej zobaczymy Khabiba Nurmagomedova, którego ojciec powiedział, że jeśli McGregor zamierza walczyć z Fergusonem to dagestański „Orzeł” nie ma na co czekać i powinien zawalczyć z Eddiem Alvarezem. Pierwotny plan zakładał walkę z Tonym Fergusonem w kwietniu. Organizacja UFC nie potwierdziła oficjalnie tego „przecieku”. W ubiegłym roku Conor McGregor chciał by Dana White zestawił mu walkę z Khabibem w Rosji co także dodaje smaczku całej sprawie. Oliwy do ognia dolewa Joe Rogan, który uważa, że UFC pozbawi pasa Conora i zestawi walkę Khabiba z Tonym jako main event rosyjskiej gali.

Jednego możemy być pewni, jeśli UFC chce zestawić mocną kartę będzie musiało pójść na wojnę z ACB i M-1 Global i przechwycić kilka mocnych nazwisk.  Obecnie w wewnętrznym rankingu UFC biorąc pod uwagę wszystkie kategorie wagowe jedynie Khabib znajduje się w TOP 10. Dwóch innych zawodników „człapie” w końcówce TOP 15 swoich dywizji. Ewentualnym rozwiązaniem może być współpraca z Fight Nights Global, organizacją która transmituje swoje gale na platformie UFC Fight Pass i regularnie wypełnia największe hale w St. Petersburgu i Moskwie.

Zobacz także

ACA 93

Trailer gali ACA 93 – video

Oficjalny trailer gali ACA 93, która odbędzie się 16 marca w St. Petersburgu w Rosji.