Home / NEWSY / Niepokonani zawodnicy z kategorii muszej zmierzą się na gali UFC Fight Night 119
Jared Brooks

Niepokonani zawodnicy z kategorii muszej zmierzą się na gali UFC Fight Night 119

Organizacja UFC zestawiła bardzo ciekawy pojedynek w kategorii muszej. Jarred Brooks [13-0] i Deiveson Figueiredo [12-0] mają już za sobą debiuty w najlepszej lidze MMA na świecie. Teraz uznano iż najlepszym krokiem dla młodych talentów będzie wystawienie ich na przeciw siebie. To nie pierwszy raz gdy organizacja podejmuje taki krok by zobaczyć, który z zawodników zgarnie zwycięstwo, a następnie inwestuje w większą promocję wygranego natomiast odrobinę „zapomina” o przegranym.

Zawodnicy zawalczą ze sobą 28 października na gali UFC Fight Night 119. Warto zwrócić uwagę na znaczną różnicę w umiejętności kończenia walk przed czasem. Amerykanin wygrał siedem walk przed upłynięciem pełnego dystansu natomiast Brazylijczyk odprawił przed czasem, aż jedenastu oponentów. Pewną ciekawostką jest fakt iż Brooks pochodzi z Warszawy… leżącej w stanie Indiana, jest to małe miasteczko w hrabstwie Kościuszko liczące niespełna 14 tysięcy mieszkańców

O Bartosz Sobczak

Bartosz Sobczak
«MMA journalist/editor/scout «Big fan of fantasy: books & tv series «Cycling and football supporter «Known more as werewolf ;)

Zobacz także

Gokhan Saki

UFC Japan: Saki, Andrade i St. Preux po gali – video

Wywiady po gali UFC w Japonii. Zwycięzcy najważniejszych pojedynków głównej karty wypowiedzieli się w octagonie …