Home / Archiwum / Marcin Bandel mistrzem GMC w wadze średniej

Marcin Bandel mistrzem GMC w wadze średniej

marcin bandel

Wczoraj wieczorem w niemieckim mieście Herne na gali German MMA Championship 3 swoją kolejną walkę stoczył Łodzianin Marcin Bandel [9-2] (walkę zapowiadaliśmy TUTAJ). Popularny „Bomba” został mistrzem wagi średniej GMC po tym jak szybko – bo już w 1-szej minucie 32-giej sekudzie pierwszej rundy – poddał Andreasa Birgelsa [6-4]. Dla Polaka była to bardzo trudna walka z różnych względów. Po pierwsze Marcin walczył z niezaleczoną kontuzją (która przytrafiła mu się tydzień przed starciem na niemieckiej gali), a po drugie polski zawodnik przeżywał śmierć ojca i w swoim wpisie na fb, to między innymi jemu zadedykował wczorajsze zwycięstwo.
Na tej samej gali walczył finalista turnieju KSW Ruben Crawford [13-2], który szybko zadusił duszeniem trójkątnym doświadczonego Nayeba Hezama [14-14] z Francji, a także pogromca Szymona Bajora Bjoernie Schmiedebergu [9-3-1], który decyzją sędziów zremisował w rewanżu ze swoim rodakiem Andreasem Kraniotakesem [15-6-1].

Zobacz także

Marcin Najman wyzwał na pojedynek Łukasza Jurkowskiego – video

Podczas wczorajszej gali PLMMA 24 Extra zgodnie z zapowiedzią w klatce organizacji Mirosława Oknińskiego pojawił się Marcin Najman. Zawodnik próbujący swych sił w różnych dyscyplinach postanowił wyzwać na pojedynek Łukasza Jurkowskiego! Nie wiemy czy "Juras" przyjmie wyzwanie jednak organizatorzy powinni uważać i raczej unikać przekazywania mikrofonu Najmanowi, który do ulubieńców publiczności nie należy, a zarazem wygłaszane przez niego tezy choć są szczere to do najmądrzejszych nie należą. Poniżej materiał video z całego "zajścia".