Home / KSW / Mamed Khalidov: „W stylu walki Narkuna rządzi bałagan, ale to właśnie dzięki temu bałaganowi wygrywa”
Mamed Khalidov po gali

Mamed Khalidov: „W stylu walki Narkuna rządzi bałagan, ale to właśnie dzięki temu bałaganowi wygrywa”

Mamed Khalidov na łamach Przeglądu Sportowego wypowiedział się na kilka ciekawych tematów. Mistrz organizacji KSW w wadze średniej powiedział między innymi skąd pomysł na walkę z Tomaszem Narkunem:

Dla mnie to wyzwanie. Z kim miałbym walczyć? Mam pas wagi średniej, z mistrzem półśredniej już się zmierzyłem. Propozycja, która wyszła od Tomasza Narkuna, zaciekawiła mnie. Broni pasa, od dawna nie przegrał. Jest silny, bardzo dobry w parterze. Wydaje się, że w jego stylu walki rządzi bałagan, ale… dzięki temu bałaganowi wygrywa! Jest niewygodny i nieprzewidywalny.

Khalidov poruszył również kwestię wygranych pojedynków z Michałem Materlą i Borysem Mańkowskim:

Sport zawsze jest na pierwszym miejscu. W pojedynku z Michałem Materlą także chodziło tylko o sport. Mieliśmy ze sobą nie walczyć, ale nie mieliśmy już wyjścia. On szedł swoją ścieżką, ja swoją. Obaj wygrywaliśmy. Stało się naturalne, że musimy stoczyć walkę. Nie chodziło o pay-per-view, zwyczajnie trzeba było to zrobić. I przystąpiliśmy do walki. Gdy należało znaleźć kolejne wyzwanie, pojawił się pomysł starcia z Mańkowskim. Przez cały czas potrzebuję sportowej motywacji. Kiedy zaczyna jej brakować, będziesz przegrywać walki.

Cały wywiad znajdziecie pod linkiem:
http://www.przegladsportowy.pl/sporty-walki/mma,ksw-42-chalidow-narkun-wywiad-z-mamedem,artykul,840408,1,991.html

Zobacz także

Kownacki Washington

Adam Kownacki i Gerald Washington twarzą w twarz – video

Adam Kownacki i Gerald Washington pojawili się w studiu stacji FOX. Zawodnicy stanęli twarzą w …