Home / KSW / Mamed Khalidov: „Ja planuję zawalczyć w tym roku. Co będzie, to zadecyduje organizacja KSW. Nie chcę teraz myśleć kto, gdzie i kiedy.”
Mamed Khalidov KSW

Mamed Khalidov: „Ja planuję zawalczyć w tym roku. Co będzie, to zadecyduje organizacja KSW. Nie chcę teraz myśleć kto, gdzie i kiedy.”

3 marca  w walce wieczoru gali KSW 42 doszło do niesamowitego boju dwóch championów, czyli starcia pomiędzy Mamedem Kahlidovem, mistrzem wagi średniej i Tomaszem Narkunem, mistrzem wagi półciężkiej. W dwóch pierwszych rundach dominował Khalidov, ostatecznie przegrał ten pojedynek. W trzeciej rundzie został poddany przez popularnego ‚Żyrafę’.

W rozmowie z portalem MMANEWS.PL, Mamed Khalidov m.in. zapowiedział swój powrót do klatki KSW.

„Każdy chce ze mną zawalczyć i każdy chce mnie pobić, a ja się godzę na to za każdym razem. Ostatnio Mańkowski, niedawno Narkun, a teraz ja mam swoje plany. Mamed chce rewanżu, nie interesuje go teraz Askham. Po jednej walce z Materlą chciałby walczyć o pas, ja to słyszałem nie raz. Barnatt też tak mówił. To się muszą ustawić w kolejce. W ogóle nie rozumiem tego dawania walk mistrzowskich zawodnikom, którzy nie mają historii w KSW. Udało mu się owszem, trafił Michała na wątrobę. Zbudujmy jednak przede wszystkim historię, zbudujmy zawodnika, który przychodzi i stoczy jedną, dwie lub trzy walki. Są tacy zawodnicy w tej wadze, którzy stoczyli X walk i bardziej zasługują na walkę. Był Michał, a teraz Damian Janikowski który wygrał trzy walki. A teraz mamy Scotta, który wygrał jeden raz. Nie mówię, że Damian ma walczyć od razu o pas. Poczekajmy, aż Askham da kilka pojedynków (…) Teraz mam wakacje i jest również Ramadan. Ja planuję zawalczyć w tym roku. Co będzie, to zadecyduje organizacja KSW. Nie chcę teraz myśleć kto, gdzie i kiedy. Na początku sierpnia rozpoczynam mocniejsze treningi, żeby być gotowym na możliwość walki.”

A wy czekacie na powrót Mameda?

Zobacz także

De Fries Narkun

Phil de Fries vs. Tomasz Narkun – walka wieczoru KSW 47!

Mistrz wagi półciężkiej KSW oraz pierwszy zawodnik, który pokonał w KSW legendarnego Mameda Khalidova, Tomasz …