Home / ACA / Khasiev do Finkelsteina: „Miałeś kiedyś broń przyłożoną do skroni? Ja miałem.”
Mairbek Khasiev ACB

Khasiev do Finkelsteina: „Miałeś kiedyś broń przyłożoną do skroni? Ja miałem.”

Beef między właścicielami czołowych rosyjskich organizacji MMA nabiera tempa. Wszystko zaczęło się podczas jednego z ostatnich wywiadów udzielonych przez Khasieva. Właściciel Absolute Championship Berkut powiedział w nim:

„Szefowie M-1 Global i Fight Nights Global nie inwestowaliby w MMA, gdyby nie gwarantowało im to zysków. My natomiast wkładamy w to pieniądze i organizujemy gale, które choć nie opłacają się nam pod względem ekonomicznym to budują naszą markę i promują młodych utalentowanych zawodników.”

Finkelstein odpowiedział na łamach rosyjskiego dziennika SovSport:

„Zawsze szanowałem Mairbeka jednak teraz nie wiem jak mam do niego podejść. Wydaje mi się, że chciał mnie sprowokować. Jednak ja zwykle nie zwracam uwagi na takie rzeczy jak filmiki na instagramie. Zorganizowałem ponad 200 turniejów MMA, zainwestowałem wiele milionów dolarów z moich innych biznesów tak by wspomóc rozwój MMA. To ja wykreowałem system amatorskiego MMA w Rosji. Wspieram od lat finansowo wielu, naprawdę wielu zawodników. Opłacam ich pensje, obozy przygotowawcze, często również po prostu opłacam ich codzienne życie tak by mogli skupić się wyłącznie na swojej karierze. I on mówi, że ja robię to dla własnych profitów? Wszyscy którzy teraz wchodzą do MMA są cwani. Rynek jest ustabilizowany, sport rozpoznawalny. Wiedzą jakie błędy popełniały inne organizacje i mogą rozpoczynać działalność z wyższego poziomu. Gdzie Mairbek był 10, 20 lat temu? Zawsze szanowałem Mairbeka Khasieva i byłem zdziwiony i zaskoczony takimi słowami padającymi z jego ust.”

Na szczerą odpowiedź Khasieva nie trzeba było długo czekać:

„W całym jego wywiadzie nie podobało mi się jedno pytanie jakie mi zadał. Spytał gdzie byłem 20 lat temu. 20 lat wstecz starałem się przetrwać, jak wszyscy Czeczeni, którzy starali się przeżyć dziwne idee pijaka Jelcyna. W tym czasie pochowałem moich krewnych, przyjaciół i sąsiadów. Czułem zapach śmierci wielokrotnie. Chciałbym spytać Vadima oraz autora tego artykułu – czy kiedykolwiek mieliście broń przyłożoną do skroni lub potylicy? Wątpię w to! Czy kiedyś drżeliście w obawie przed postrzeleniem, zamknięci w opancerzonym pojeździe? Na 100% nie. Czy kiedykolwiek grzebaliście rozczłonkowane, porozrywane ciała dzieci lub ludzi znacznie młodszych od was? Nie wydaje mi się. Czy pomagaliście dostarczać ludzi lub ich zwłoki do krewnych, szpitali i kostnic? Czy trzykrotnie straciliście dobytek całego życia, po raz ostatni w 2003 roku? Na pewno nie. 20 lat temu tylko dzięki Allahowi byłem w stanie przetrwać. Żyjąc honorowo, godnie i odważnie poświęcałem wszystko z miłości do mego kraju.”

Zobacz także

Grzebyk Gniadek trailer

FEN 24: All or Nothing – Trailer główny

Gala FEN 24 dla wielu zawodników będzie wydarzeniem o naprawdę wysoką stawkę. Aktualny mistrz kategorii …