Home / NEWSY / JMMA #9: Video relacja z gali Pancrase 296. Pionier Masakatsu Ueda zakończył karierę.
Masakatsu Ueda

JMMA #9: Video relacja z gali Pancrase 296. Pionier Masakatsu Ueda zakończył karierę.

JMMA #9 – koniec kariery Uedy, mała video relacja z gali Pancrase 296. 40-letni Masakatsu Ueda zdecydował się zakończyć karierę po porażce w rewanżowym starciem z Rafaelem Silvą. Japończyk uległ Brazylijczykowi po jednogłośnej decyzji sędziowskiej. Choć zawodnicy z kraju kwitnącej wiśni są znani na świecie z tego, że „mocno” obsadzają niskie kategorie wagowe to właśnie Ueda jest pionierem dywizji koguciej w Japonii.

Długa trzynastoletnia kariera Uedy obfitowała w walki dla takich organizacji jak Shooto, Bellator, One Championship czy wreszcie Pancrase. Na uwagę zasługuje doskonały rekord Masakatsu, 26 zwycięstw przy zaledwie 6 porażkach mimo walk z takimi zawodnikami jak Takeya Mizugaki, Marcos Galvao czy Bibiano Fernandes. Z Galvao i Mizugakim udało się Uedzie zremisować. Najcenniejszymi skalpami w dorobku Uedy są wygrane nad Eduardo Dantasem, Ruminą Sato, Jensem Pulverem, Roylerem Gracie i Kyojim Horiguchim. Ueda po walce na gali Pancrase 296 zostawił rękawice w klatce i odejdzie ze sportu ze świadomością, że w 34 stoczonych pojedynkach nigdy nie został znokautowany.

Poniżej kilka highlightów:

Zobacz także

Jon Jones

Test po UFC 232 potwierdził obecność niedozwolonych substancji w organizmie Jona Jonesa

Na początku uspokajamy, potwierdziły się spekulacje naukowców na temat tego, że śladowe ilości niedozwolonej substancji …