Home / NEWSY / Jimi Manuwa: „Krytykujący rewanż z Błachowiczem powinni mieć pretensje do Glovera i Shoguna”
Jimi Manuwa

Jimi Manuwa: „Krytykujący rewanż z Błachowiczem powinni mieć pretensje do Glovera i Shoguna”

Na Wyspach zawrzało po ogłoszeniu rewanżowego starcia między Jimim Manuwą, a Janem Błachowiczem. „Poster Boy” postanowił wypowiedzieć się na ten temat na łamach MMAFighting.com i uciszyć hejterów.

„W ostatnim czasie padło sporo słów krytyki, jednak uwierzcie mi to nie moja wina. Nigdy nie bałem się nikogo, zawsze podejmuję wyzwania i stawiam sobie coraz wyższe cele. Niestety mam wrażenie, że czołowa piątka rankingu kategorii półciężkiej unika starć ze mną. Z perspektywy czasu widzę, że walczyłem z lepszymi zawodnikami, gdy nie byłem notowany w rankingach. Jeśli chcecie kogoś krytykować powinniście mieć pretensje do Glovera, a nie do mnie. To on odmówił walki, a na koniec dnia ani ja ani UFC nie możemy go zmusić do tego by podpisał kontrakt. Prosiłem o duże nazwisko, chciałem Shoguna, chciałem Lil Noga. Nikt nie podjął rękawicy.”

Warto podkreślić, że tuż przed świętami Manuwa zamieścił na twitterze post potwierdzający słowa.

Jimi kulturalnie odniósł się również do pierwszej walki z Błachowiczem:

„Jan to jedyny zawodnik, z którym przyszło mi walczyć pełen dystans. Uważam, że go zdominowałem, że uciekał przede mną jednak myślę, że od tamtej pory bardzo się rozwinął. Ja również zrobiłem postępy. Myślę, że to sprawia, że ten pojedynek będzie ciekawy. Pokazał się ze świetnej strony w ostatniej walce i dlatego zdecydowałem się zaakceptować kontrakt na walkę rewanżową.”

Zobacz także

Kownacki Washington

Adam Kownacki i Gerald Washington twarzą w twarz – video

Adam Kownacki i Gerald Washington pojawili się w studiu stacji FOX. Zawodnicy stanęli twarzą w …