Home / FEN / Goran Reljic zdradza kto jego zdaniem jest lepszym zawodnikiem, Narkun czy Błachowicz: ” Zdecydowanie lepszy był..”

Goran Reljic zdradza kto jego zdaniem jest lepszym zawodnikiem, Narkun czy Błachowicz: ” Zdecydowanie lepszy był..”

Goran Reljic – jeden z najlepszych chorwackich fighterów trenujących mieszane sztuki walki. W przeszłości były zawodnik UFC, który w klatce widział niemalże wszystko. Dziś mieszka we włoskiej Cecinie i tam przygotowuje się do kolejnych walk. Mimo że ma już 34 lata, nie myśli o zakończeniu kariery. Sam przyznaje, że trenował i startował będzie jeszcze długo, minimum do czterdziestki. Mimo że kocha to, co robi, jest przekonany, że w przyszłości nie będzie trenerem. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Goranem Reljicem.

Goran, kiedy dowiedziałeś się o zainteresowaniu twoją osobą przez federację FEN?

Goran Reljic: Około dwa miesiące temu.

Co wiesz na temat FEN?

GR: To druga największa polska federacja mieszanych sztuk walki, która prężnie działa na rynku. Wielu dobrych zawodników z Europy próbuje swoich sił właśnie dla federacji FEN. Pną się w górę.

Jakie jest twoje wspomnienie związane z Polską? Byłeś u nas w kraju kilkukrotnie.

GR: Polska mentalnie jest bardzo podobna do Chorwacji. Macie miłych ludzi. Jesteście gościnni. Bardzo ciepło przyjęliście mnie u siebie w kraju, nie mogę powiedzieć ani jednego złego słowa na Polaków. Może jedno mi się nie podobało, ale to nie chodzi o waszych ludzi, tylko o klimat, który jest w Polsce – macie brzydką pogodę. U nas cały czas jest ciepło, u was pada, jest mróz. To było dla mnie najgorsze.

A co powiesz o naszych zawodnikach?

GR: Jeżeli chodzi o zawodników MMA, to jesteście bardzo silni. Do tego dobrzy technicznie.

Walczyłeś w Polsce kilkukrotnie, mierzyłeś się z dwoma Polakami – Janem Błachowiczem i Tomaszem Narkunem. Który z nich był lepszy?

GR: Zdecydowanie lepszy był Błachowicz. W dalszym ciągu jest znakomity, walczy w UFC, to o czymś świadczy. Moim zdaniem to wasz obecnie najlepszy zawodnik. Biorę pod uwagę wszystkich Polaków, którzy walczą w MMA.

Powiedziałeś, że polscy zawodnicy są dobrzy, pytanie, czy są na najwyższym światowym poziomie. Jak uważasz?

GR: Macie wielu dobrych zawodników, którzy walczą w UFC i kilku z nich prezentuje naprawdę wysoki poziom. Błachowicz jest jednak kompletny, najbardziej uniwersalny. Potrafi najwięcej, jest najlepszy.

Powiedziałeś o Błachowiczu, ale Narkun też jest ostatnio na fali wznoszącej.

GR: Widziałem jego ostatni pojedynek – naprawdę zrobił na mnie dobre wrażenie. Miał problemy w walce, a pokonał z największą polską gwiazdą MMA – to coś niesamowitego. Jest lepszy niż był wtedy, gdy ja z nim rywalizowałem.

Masz już 34 lata. Czy można powiedzieć, że najlepszy czas już za tobą?

GR: Nie, zdecydowanie. Mało tego – ja dopiero teraz czuję się naprawdę mocny. Mentalnie nie zawsze byłem gotowy na największe wyzwania. Widzę to dopiero teraz. Raz było lepiej, raz gorzej z moim podejściem do sportowych celów. Teraz jestem jednak silny jak nigdy wcześniej. Dojrzałem to pewnych spraw i naprawdę czuję, że mogę jeszcze dużo w MMA osiągnąć.

Masz wciąż ambicję, by walczyć? Wielu zawodników już by sobie odpuściło na twoim miejscu.

GR: Mam ambicję cały czas, oczywiście. Mam już w planach kolejne walki po FEN 21, więc wciąż traktuję karierę poważnie. Mam swoje plany, cały czas chce odnosić sukcesy i bić się z najlepszymi.

Kiedy skończysz karierę?

GR: Nieprędko, trochę jeszcze powalczę. Minimum do czterdziestki, czyli prawie sześć lat. Może dłużej?

Po zakończeniu kariery zostaniesz trenerem?

GR: Nie, nie chcę być trenerem. To ciężki kawałek chleba. Niewdzięczna robota.

Cały wywiad możecie przeczytać w poniższym linku:

http://fen-mma.com/reljic-mentalnie-polska-jest-podobna-do-chorwacji-w-mma-jestescie-od-nas-jednak-duzo-lepsi/

 

Zobacz także

STS

STS i KSW przedłużają kontrakt

STS, największy bukmacher w Polsce, oraz Federacja KSW, jedna z największych organizacji MMA na świecie, …