Home / NEWSY / ESPN: Błachowicz vs. Rockhold na UFC 239
Luke Rockhold UFC

ESPN: Błachowicz vs. Rockhold na UFC 239

Brett Okamoto dziennikarz stacji ESPN poinformował o tym, że matchmakerzy organizacji UFC planują zestawić walkę Jan Błachowicz vs. Luke Rockhold. Pojedynek miałby się odbyć 6 lipca na gali w Las Vegas.

Dziennikarz nie podał dokładnego źródła tej informacji jednak zaznaczył, że źródeł jest kilka, więc coś musi być na rzeczy.

34-letni Rockhold (16-4) to były mistrz organizacji Strikeforce i UFC w kategorii średniej. Dla zawodnika American Kickboxing Academy walka z Błachowiczem oznaczałaby zatem zmianę kategorii wagowej na wyższą. Warto podkreślić, że Amerykanin walczy niezwykle rzadko, w ostatnich latach toczy bowiem średnio zaledwie jedną walkę rocznie. W trzech ostatnich występach zanotował dwie porażki i jedną wygraną. Przegrał przez nokaut z Michaelem Bispingiem oraz Yoelem Romero, a wygrał z Davidem Branchem.

Błachowicz (23-8) nie tylko jest aktywniejszy, ale również może pochwalić się lepszymi wynikami w ostatnim czasie. Do niedawna „Cieszyński Książę” mógł pochwalić się serią czterech kolejnych zwycięstw. Niestety zastopował ją Thiago Santos na gali UFC w Pradze.

Zobacz także

Malignaggi Mayweather

Artem Lobov vs. Paulie Malignaggi na Bare Knuckle FC w New Hampshire

David Feldman, prezes organizacji Bare Knuckle FC poinformował o zakontraktowaniu zestawienia Artem Lobov vs. Paulie …