Home / WYWIADY / Dricus du Plessis po znokautowaniu Roberto Soldicia – video + tłumaczenie

Dricus du Plessis po znokautowaniu Roberto Soldicia – video + tłumaczenie

Dricus du Plessis po efektownej wygranej w walce wieczoru gali KSW 43. Zawodnik z RPA został nowym mistrzem organizacji KSW w dywizji półśredniej, oto co powiedział po walce.

„Pas jest ciężki jednak mam już dwa podobne w domu i muszę przyznać, że ma on taką wagę, że mógłbym go nosić wszędzie ze sobą.”

„Czuję się niesamowicie, wiem że wielu ludzi stawiało moje umiejętności pod znakiem zapytania i że większość kibicowała Roberto. Rozumiem to on zasługuje na taki szacunek ponieważ jest świetnym sportowcem. Soldić przyszedł do KSW i pokonał doskonałego mistrza Borysa Mańkowskiego, mam nadzieję że po mojej wygranej ludzie zobaczą, że nie jestem tylko kimś kto buduje hype, a jestem osobą która bardzo ciężko trenuje i właśnie dlatego czuje i wypowiadam się pewnie na swój temat.”

„Zrobiłem bardzo mocną rozgrzewkę i czułem się świetnie, potem jednak przyszła zbyt długa przerwa reklamowa i mój organizm się wychłodził. Tętno było za niskie, zrobiło mi się zimno, stąd moja słabsza dyspozycja w pierwszej rundzie. Dopiero w drugiej odsłonie widziałem nadlatujące ciosy Soldicia i poczułem się lepiej. W trakcie walki Roberto trafiał mnie jednak nie były to ciosy, które mogły by mnie naruszyć. Zwykle robiłem krok w tył i nie odczuwałem ich tak jak wtedy gdyby trafił we mnie w momencie, gdybym stawiał krok do przodu.”

„Przez cały obóz treningowy pracowałem nad akcją, którą udało mi się go zwalić z nóg. Wiedziałem, że markuje mocny cios, a potem szybko atakuje drugą ręką. Skontrowałem go i trafiłem idealnie.”

„Po walce miałem ochotę zjeść coś słodkiego i dlatego o to pytałem. Szczerze teraz będzie świetnie jeśli będę mógł napić się piwa i zjeść pizzę, w taki sposób właśnie zamierzam świętować w Polsce!”

Zobacz także

Norman Parke KSW

Norman Parke po KSW 47: „Borys chciał mnie znokautować, lecz ja to przetrwałem i parłem w przód”

Norman Parke po wygranej nad Borysem Mańkowskim na KSW 47: „Borys chciał mnie znokautować, lecz …