Home / NEWSY / Derrick Lewis vs. Alexander Volkov co-main eventem UFC 229
Derrick Lewis

Derrick Lewis vs. Alexander Volkov co-main eventem UFC 229

ESPN ogłosił drugą walkę wieczoru gali UFC 229. W co-main evencie zmierzą się Derrick Lewis i Alexander Volkov. Walka Amerykanina z Rosjaninem została zakontraktowana w kategorii ciężkiej.

„Drago” ma na swoim koncie sześć kolejnych zwycięstw i ewentualna wygrana nad Lewisem z pewnością umożliwi mu walkę o pas mistrzowski dywizji do 265 funtów. Volkov ostatni raz przegrał w czerwcu 2015 roku, jest zatem niepokonany od ponad trzech lat.

„Black Beast” również ma na swoim koncie porażkę w czerwcu 2015 roku, od tamtego czasu zanotował dziewięć walk z czego osiem wygrał. Kolejną porażką Amerykanin odniósł bowiem w czerwcu 2017 roku kiedy to pokonał go Mark Hunt. W dwóch ostatnich występach Lewis odprawił Marcina Tyburę i Francisa Ngannou. Zawodnik z Houston powoli zapomina już o problemach z kręgosłupem i stara się walczyć o jak najwyższe cele.

Gala UFC 229 odbędzie się 6 października w T-Mobile Arena w Las Vegas, a walką wieczoru tej gali będzie pojedynek Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem.

Zobacz także

Wrzosek-Torres

Marcin Wrzosek chce walczyć z Danielem Torresem!

Marcin Wrzosek za pośrednictwem twittera wyzwał na pojedynek Daniela Torresa. „Polski Zombie” chciałby wystąpić na …