Home / NEWSY / Damian Grabowski: ,,Ci faceci przychodzą do naszego świata, trenują pół roku i dostają kwoty takie, że głowa boli.”

Damian Grabowski: ,,Ci faceci przychodzą do naszego świata, trenują pół roku i dostają kwoty takie, że głowa boli.”

Damian Grabowski w rozmowie z portalem MMANEWS.PL wyraził swoją opinię na temat coraz bardziej popularnych Freak Fightów:

,,W Polsce tak jest, że najwięksi weterani są na bezrobotnym, natomiast aktorzy, raperzy i celebryci, walczą za niemałe pieniądze. Dziwne rzeczy dzieją się na naszej scenie. Organizacja która ich zatrudnia i według mnie to jest druga organizacja na świecie (…). Bije się Zeus z Neptunem, później idą na miasto podtrzymywani przez trzech kolegów, zarówno jeden jak i drugi. Jeden siedzi na krześle, drugi jest podtrzymywany przez trzech trenerów, bo ledwo co się trzyma na nogach i zarabiają 40 razy więcej niż solidny zawodnik w polskim MMA. To jest dla mnie trochę chore i frustrujące, krew się burzy. Tym bardziej, że jest wiele zawodników bez pracy i mogliby wystąpić. Poza tym jeszcze jeden z nich nagrywa filmik i pyta się „gdzie są prawdziwi fighterzy?” Tych fighterów jest mnóstwo i myślę, że z nim mogliby wyjść nawet za darmo, żeby mu pokazać gdzie jest jego miejsce. Moglibyśmy wprowadzić trochę logiki w te walki celebrytów. Albo niech sobie zarabiają takie pieniądze i to zostanie uznane jako Freak Fight, albo niech zarabiają pieniądze podobne do zawodników i niech to zostanie uznane jako walka zawodowa. Oni się biją, odstawiają cyrk, idą na miasto a później rekord im się wpisuje w Sherdoga, więc coś tu jest nie tak. Myślę, że niektórzy zawodnicy, którzy robią to od 20 lub 25 lat, się ze mną zgodzą. Ci faceci przychodzą do naszego świata, trenują pół roku i dostają kwoty takie, że głowa boli. To jest niesprawiedliwe, to jest nie fair.”

 

Zobacz także

Joanna UFC

Joanna Jędrzejczyk skomentowała swój występ na UFC 231

Joanna Jędrzejczyk zamieściła na facebooku wpis podsumowujący występ na UFC 231 i wszystko co związane …