Home / Archiwum / Co się stało? – odc. 11

Co się stało? – odc. 11

CSS

Co prawda miniony weekend nie przyniósł dużych wydarzeń MMA, ale warto podsumować kolejny event żeńskiej organizacji Invicta FC oraz walkę wieczoru z amerykańskiego Reality Fighting. Zaczynamy!

Carla Esparza [9-2] została pierwszą mistrzynią organizacji Invicta FC, po tym jak na ich 4-tym evencie wypunktowała w walce o pas 23-letnią Australijkę Bec Hyatt [4-2].
Kanadyjka Alexis Davis [13-5] poddała duszeniem trójkątnym w 3-ciej rundzie Shaynę Baszler [15-8], dzięki czemu pewnie jeszcze awansuje w rankingu do 135 funtów (obecnie sklasyfikowana jest na 4. miejscu wg. portalu fightmatrix). W ten sposób Kanadyjka zrewanżowała się Baszler za punktową porażkę z 2010 roku.
W innej walce wysoko sklasyfikowana w limicie powyżej 140 funtów Brazylijka Ediene Gomes [10-2] zwyciężyła przez decyzję reprezentantkę kraju kwitnącej wiśni – Hiroko Yamanakę [12-3].

Na gali Reality Fighting w Connecticut znany z występów w Bellatorze Matt Bessette [11-4] zdominował na dystansie 3 rund Jeffa Andersona [11-7], zadając mu tym samym trzecią porażkę z rzędu.

Zobacz także

Gratka dla fanów MMA w Wielkiej Brytanii, grono Polaków walczy na CSFC w Doncaster!

Niesamowitą gratkę dla Polaków mieszkających w Anglii przygotowali organizatorzy gali CSFC. W jednej z głównych walk wieczoru o pas międzynarodowego mistrza dywizji średniej zmierzą się Oskar Somerfeld [3-0] oraz Daniel Śliwowski [4-2, na sherdogu 2-2]. Na pierwszym plakacie organizatorzy awizowali także występy Dawida Zania, Marcina Prostko oraz Doriana Barana. Kilka dni temu okazało się, że do piątki Polaków dołączy szósty - Simon Stadnicki. W walce wieczoru Jack Grant [4-0] skrzyżuje rękawice z doświadczonym Jasonem Ballem [20-13] w walce zakontraktowanej na pięć rund po pięć minut. Zachęcamy wszystkich mieszkających w okolicach Doncaster, Sheffield, Hull do licznego stawienia się na gali CSFC. Poza ekscytującymi walkami będzie także możliwość pooglądania pięknych ring girls